(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');
Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro

Lista produktów marki Ecover

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Ecover

Belgijski Ecover to jedna z najstarszych europejskich firm, która produkuje przyjazne dla środowiska środki czystości. Produkty tej marki powstają przede wszystkim z naturalnych, mineralnych i roślinnych substancji czystości. Ecover opracowała również substancję myjąca na bazie drożdży. Produkty Ecover pozbawione są fosforanów, optycznych wybielaczy, fosfonianów, organizmów modyfikujących genetycznie oraz pierwiastków z grupy chlorowców.

Wprowadzenie rewolucji w czystym świecie - misja firmy Ecover

Firma Ecover jest marką, która ma na celu zrewolucjonizowanie świata środków czystości. Ma ona na celu, na nowo zdefiniować, czym tak naprawdę jest czystość – zarówno dla ich samych, jak i dla różnych społeczności czy też całego świata. Jest to misja, na której punkcie marka Ecover ma obsesję przez większą część 40 lat i to właśnie sprawia, że ludzie w niej pracujący są zarazem nieustraszeni i głupi. Ecover na nowo definiuje czystość w miarę XXI wieku – czyste produkty, czyste domy, czyste wartości. Dając przykład i upewniając się, że działa ona przejrzyście, jak strumień słodkiej wody. Wszystko po to, aby zainspirować ludzi do uczynienia ich świata odrobinę czystszym.

Produkty Ecover to czyste produkty

Jednym z głównych celów firmy Ecover jest uczynienie sprzątania jeszcze czystszym i prostszym. Działanie firmy nastawione jest na tworzenie produktów, które naprawdę zmieniają postawy na lepsze.

Ekologiczne zakrętki nadające się do recyklingu

Marka Ecover testuje kilka nowych rodzajów zakrętek do butelek, które są w połowie wykonane z plastiku polipropylenowego pochodzącego z recyklingu poużytkowego, a druga połowa pochodzi z pierwotnego polipropylenu. To wszystko jest częścią zmiany sposobu myślenia o odpadach plastikowych – temat, który jest bliski marce Ecover.

W październiku 2018 roku Ecover przetestowało z sukcesem nowe plastikowe nakrętki z polipropylenu, pochodzącego w 50% z recyklingu - 200 000 nowych butelek płynu do mycia naczyń z aloesem i cytryną, w Wielkiej Brytanii, Belgii i Holandii. Właściciele firmy mają nadzieje, iż w ten sposób pobudzą popyt na polipropylen pochodzący z recyklingu – jest to mocny, elastyczny plastik, stosowany w większości zakrętek do butelek. Chodzi głównie o to, iż większość polipropylenu nie podlega recyklingowi, choć jest to technicznie możliwe. Po prostu nie ma zbyt wielu ludzi, którzy to robią, gdyż nie ma na to jeszcze popytu.

Jest jeszcze jedna istotna rzecz, na którą firma Ecover zwróciła szczególną uwagę. W związku z tym, iż właściciele firmy uważają, że odpady z tworzyw sztucznych mogą być cenne, wprowadzili na rynek butelek z płynem do mycia naczyń w 100% pochodzących z recyklingu (PCR).

A wszystko zaczęło się od poszukania najlepszego źródła plastiku polipropylenowego z recyklingu. Następnie wielokrotnie przetestowano ten materiał, ponieważ nie ma sensu wykorzystywać plastiku, który nie spełnia swojej roli we właściwy sposób. Ostatecznie stwierdzono, iż zakrętka z polipropylenu, która pochodzi w 50% z recyklingu, spełnia wszystkie wysokie standardy techniczne firmy, a zarazem wykorzystuje znaczną ilość pokonsumpcyjnego polipropylenu.

Na czym firma Ecover skupiła się w 2020 roku

W 2020 roku celem firmy Ecover było to, aby wszystkie butelki, które zawierają środki czystości, były wykonane w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu (PCR). Obecnie wykorzystuje ona plastik politereftalanu etylenu, który pochodzi w 100% z recyklingu, w nowej gamie płynów do mycia naczyń. Obecnie Ecover testuje plastik z polietylenu o wysokiej gęstości, pochodzący w 100% z recyklingu (tego samego rodzaju, który jest stosowany w codziennych butelkach na mleko), ponieważ jest to rodzaj plastiku, który wykorzystywany jest do produkcji butelek większości pozostałych produktów firmy Ecover.

Firma Ecover uważa, że opakowanie nie powinno szkodzić środowisku, nawet gdy zostanie wyrzucone. Dlatego dąży ona do tego, aby wypróbować alternatywne opakowania biodegradowalne oraz pochodzenia biologicznego – takich jak tworzywa sztuczne na bazie kukurydzy czy ziemniaków albo pulpa na bazie włókien z drewna lub słomy, lub makulatury – prawdopodobnie z degradowaną wyściółką.