Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!
Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!
Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona
Płyny do naczyń
Płyn do mycia naczyń jest nieodłącznym pomocnikiem w każdej kuchni. Taki produkt ma nawet swoje święto narodowe, które przypada 20 maja. Kupując płyn do mycia naczyń, należy kierować się jego składem oraz opinią innych użytkowników. Pozwoli uniknąć nietrafnego wyboru w postaci nieskutecznego płynu lub przeładowanego chemią.
Płyny do mycia naczyń – specyfika produktu
Eko płyny do mycia naczyń, tak jak ich sklepowe odpowiedniki, cechują się tym, iż rzadko kiedy się pienią. Tradycyjny płyn do naczyń zawiera w swoim składzie detergenty, które są tak zaprojektowane, aby usuwały tłuszcze i oleje ze sztućców, talerzy, szklanek. Dlatego nie zaleca się stosować komercyjnych detergentów, ponieważ większość z nich zawiera spore ilości perfum, które wpływają na osoby wrażliwe, powodując kaszel, łzawienie oczu, zawroty głowy czy astmę. Płyny do naczyń zawierają takie składniki, które eliminują wszelakie tłuszcze, jednak to ich użytkownik ma suche dłonie po każdym zmywaniu, ponieważ efekt odciągania tłuszczu działa również na niego.
Jest mnóstwo powodów, dla których warto wybrać płyn do naczyń domowej roboty. Jednym z nich jest to, iż użytkownik takiego płynu jest w pełni świadom jego zawartości. Takie płyny do naczyń nie zawierają żadnych konserwantów, wybielaczy, perfum czy sztucznych barwników. W przypadku pośpiechu bądź posiadania pociech, które doskonale wiedzą jak zapewnić „rozrywkę”, nie zawsze możliwe jest dokładne wypłukanie każdej szklanki, w związku z czym nie raz gotując, piekąc lub jedząc obiad, nieświadomie pochłaniane są te wszystkie substancje.
Płyn do mycia naczyń to produkt o odczynie kwaśnym. Z tego względu nie powinien być stosowany do mycia garnków, które są wykonane z delikatnych emalii i innych powierzchni, cechujących się wrażliwością na kwasy. Także i drewniane deski oraz sztućce nie powinny być czyszczone przy pomocy tradycyjnych detergentów, ponieważ prowadzi do do ich szybszego niszczenia. Niektórzy producenci mają w swojej ofercie płyny do mycia naczyń, które mają odczyn pH zbliżony do skóry dłoni. Taki produkt bez problemu usunie wszelkiego rodzaju zabrudzenia, a zarazem jest on bezpieczny dla dłoni.
Płyn do mycia naczyń ma wiele zastosowań. Nie tylko eliminuje tłuszcz, zabrudzenia i resztki jedzenia z naczyń, garnków i sztućców, ale także może posłużyć do czyszczenia plam na ubraniach, mycia podług w łazience i kuchni, czyszczenia biżuterii usuwania zabrudzeń z mebli ogrodowych, a nawet doskonale sprawdzą się w trakcie prania ręcznego. Dobry jakościowo płyn do mycia naczyń, powinien:
- mieć postać koncentratu;
- zawierać w składzie środki powierzchniowo czynne;
- być bezpieczny dla rąk;
- nie pozostawiać zacieków na naczyniach wykonanych ze szkła;
- być bezpieczny dla ekosystemu; mieć odpowiednie opakowanie
Skuteczny płyn do mycia naczyń – zaoszczędzenie czasu i pieniędzy
Skuteczne płyny do mycia naczyń to takie, które doskonale radzą sobie z zabrudzeniami i nie wymagają użycia dużej ilości wody. To wszystko sprawia, że mycie naczyń staje się szybkie i przyjemne.
Jednym z produktów tego typu jest Fairy płyn do mycia naczyń. Marka ta od lat jest dostępna na rynku i w tym czasie zdobyła zaufanie ogromnej ilości klientów. Fairy płyn cechuje się gęstą konsystencją o wysokiej wydajności. Jego właściwości myjące, rozpuszczające tłuszcz, dające połysk i przyjemny zapach stanowią jego największe atuty. Fairy płyn do naczyń wykasuje świetne właściwości myjące oraz wysoką zdolność do emulgowania tłuszczów. Dużą jego zaletą jest to, iż Fairy płyn doskonale sprawdza się w przypadku mycia naczyń zarówno w ciepłej, jak i zimnej wody. Nie zostawia on zacieków na umytych powierzchniach oraz nadaje im połysk bez konieczności wycierania do sucha. To wszystko sprawia, że Fairy płyn jest jednym z najczęściej wybieranych płynów do mycia naczyń.
Jednak poza skutecznym płynem, bardzo ważna jest również strategia mycia naczyń. Gotując coś, zaleca się wlać do jednej komory wodę i płyn do mycia naczyń, w ten sposób nie można uniknąć konieczności skrobania. W przypadku dwóch komór w zlewie zaleca się do jednej wlać detergent, a do drugiej wodę z octem (na 5 l wody przypada około 0,5 szklanki octu). Warto również mieć pod ręką gąbkę z sodą oczyszczoną, która pomaga usunąć najtrudniejsze zabrudzenia. Należy jednak pamiętać, aby do wody, w której płucze się naczynia, nie dostawały się żadne odpadki, ponieważ ta woda służy jedynie do płukania wymytych już naczyń.