(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');

Kosmetyki samochodowe

Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro
Wszystkich produktów: 43
Pokazano 1-24 z 43 pozycji

Kosmetyki samochodowe

Samochody bez wątpienia stanowią najpopularniejszy środek transportu. Dają poczucie nieskrępowanej wolności, ponieważ dzięki nim możliwe jest szybkie przemieszczanie się na dużych odległościach. Baz nich życie przeciętnego człowieka stałoby się mniej komfortowe. Każdy właściciel auta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest właściwa pielęgnacja pojazdu. Kosmetyka samochodowa nie tylko sprawia, iż pojazd jest lśniący i czysty, ale również ma wpływ na przedłużenie żywotności wielu części. Kosmetyki samochodowe stosowane do pielęgnacji aut są popularnie określane jako chemia samochodowa.

Kosmetyki samochodowe – ogólna charakterystyka

Kompleksowa dbałość o auto nie jest jedynie domeną profesjonalnych warsztatów, które oferują usługi auto detailingu. Poprzez nowoczesne kosmetyki samochodowe każdy, w zaciszu własnego garażu, może samemu odmienić wygląd swojego samochodu, nadając mu nowy blask. Regularna konserwacja i czyszczenie poszczególnych elementów auta wpłyną pozytywnie na jego kondycję, dzięki czemu pojazd stanie się odporniejszy na uszkodzenia.

Regularne mycie oraz konserwacja samochodu wywiera pozytywny wpływ na jego kondycję, dzięki czemu dłużej można cieszyć się dobrym stanem felg, powłoki lakierniczej czy elementów wnętrza jednocześnie zachowując wyższą wartość auta.

Chemia samochodowa to dość spora gama produktów, które przede wszystkim dotyczą środków do pielęgnacji nadwozia. Tak więc wyróżnia się takie kosmetyki samochodowe, jak:

 • Środki do mycia kół – opon oraz felg;
 • Preparaty do mycia właściwego – szampony samochodowe;
 • Środki do mycia wstępnego całego pojazdu – uniwersalne środki do pielęgnacji o zróżnicowanej intensywności działania;
 • Preparaty do dekontaminacji – preparaty usuwające trudne zabrudzenia, takie jak asfalt, smoła, soki z drzew, pył z klocków hamulcowych, jak i do usuwania owadów z karoserii;
 • Środki do czyszczenia powierzchni szklanych;
 • Preparaty do pielęgnacji opon, plastików i szyb;
 • Środki do konserwacji lakieru – powłoki ceramiczne oraz różnego typu woski;
 • Preparaty do podbicia głębi koloru oraz szklistości lakieru – politury, woski i buick detal ery.

Chemia samochodowa – rodzaje

Kosmetyki samochodowe powszechnie dzieli się na:

 • Środki pielęgnacyjne do karoserii – ze względu na to, iż karoseria stanowi dużą część samochodu, rzuca się ona od razu w oczy. Jej dobry stan sprawia, iż auto wzbudza zaufanie i prezentuje się lepiej. Chemia samochodowa służąca do pielęgnacji karoserii to takie produkty jak szampony samochodowe czy woski do lakierów. Szampon pozwala dokładnie oczyścić pojazd ze wszystkich zabrudzeń, natomiast wosk nabłyszczy i zabezpieczy lakier przed działaniem czynników atmosferycznych oraz mikrouszkodzeniami mechanicznymi. Popularne są kosmetyki łączące w sobie wosk i szampon.
 • Środki pielęgnacyjne do tapicerki – właściwie zadbana i wypielęgnowana tapicerka sprawia, iż podróż samochodem jest czystą przyjemnością. Wnętrze kabiny powinno być schludne, dlatego zaleca się jego regularną pielęgnację z wykorzystaniem odpowiednich kosmetyków samochodowych. Najczęściej wybierana chemia samochodowa do pielęgnacji tapicerki to impregnaty chroniące materiałowe tapicerki przed wchłanianiem wilgoci oraz różne pianki do czyszczenia tapicerek (skórzanych i tekstylnych).
 • Środki konserwujące mechaniczne części auta – jest to chemia samochodowa, w której skład wchodzą różnego rodzaju środki chemiczne. Które pozwalają na eksploatację samochodu. Są to takie kosmetyki samochodowe jak np.: płyny do chłodnic, płyny hamulcowe, smary oraz wszystkie inne płyny eksploatacyjne, bez których jazda byłaby niemożliwa.

Specjalistyczne i uniwersalne środki do samochodu

Chcąc zadbać o swój samochód i zapewnić mu kompleksową pielęgnację, rekomenduje się zainwestować w profesjonalne preparaty do konserwacji i czyszczenia wybranych elementów pojazdu. Kosmetyki samochodowe mogą być uniwersalne, a więc sprawdzać się wobec rozmaitych części pojazdu, jak i wyspecjalizowane i dedykowane poszczególnym elementom oraz powierzchnią. Asortyment naszego sklepu umożliwia zaopatrzenie się w doskonałą środki czyszczące – nasza chemia samochodowa zapewni pojazdowi nie tylko blask, ale również da wrażenie, jakby dopiero co wyjechał z salonu. Sama chemia to jednak nie wszystko. Zaleca się wybrać również akcesoria do pielęgnacji i mycia samochodu, które ogromnie ułatwią jego czyszczenie i sprawią, iż będzie ono zarówno efektywne, jak i przyjemne.