(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');

Chemia do odkurzacza piorącego

Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro
Wszystkich produktów: 37
Pokazano 1-24 z 37 pozycji

Płyn do odkurzacza piorącego

W szerokiej ofercie naszego sklepu internetowego znajdziecie Państwo również bogaty wybór płynów do odkurzaczy piorących. Dostępne produkty mogą przydać się w większości gospodarstw domowych, jak również w przedsiębiorstwach – gdzie ułatwią pozbycie się nawet trudno zmywalnych zabrudzeń oraz plam. W tym dziele znajdują się środki przeznaczone do prania wykładzin, dywanów czy tapicerki meblowej. Dzięki zastosowaniu oferowanych środków, takich jak np. płyn do odkurzacza piorącego, proszek do odkurzacza piorącego czy worki do odkurzacza karcher.

Płyn do odkurzacza piorącego – który warto wybrać?

Szukając właściwego produktu, jakim jest płyn do odkurzacza piorącego, nietrudno zauważyć, że na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów o różnych cenach, stopniach rozcieńczenia i pojemnościach opakowań. Jak mawiają niektórzy, tablica Mendelejewa jest jedna, jednak nie każdy potrafi łączyć ze sobą pierwiastki w optymalny sposób. Płyn do odkurzacza piorącego jest produktem, który powinna mieć każda osoba posiadająca taki odkurzacz, ponieważ:

  • Płyn do odkurzacza przeznaczony do prania tapicerki lub dywanów, powinien cechować się tym, że jest nisko pieniący się (nie obejmuje to urządzeń do prania suchą pianą). Piana wydobywająca się ze zbiornika, może przyczynić się do zalania turbiny lub przyspieszenia uszkodzenia łożysk. W rezultacie odkurzacz piorący będzie nadawał się jedynie do naprawy, a gwarant przeważnie nie uznaje reklamacji z powodu zalania turbiny.
  • Zbyt agresywne płyny mogą doprowadzić do uszkodzenia tkaniny, jej splotu oraz struktury, oraz spowodować powstanie plam i przebarwień. Zbyt agresywny płyn do odkurzacza piorącego przyczynia się również do szybkiego ponownego zabrudzenia powierzchni.
  • Dbając o odkurzacz piorący, zaleca się stosować detergent w formie płynnej, czyli specjalistyczne płyny do odkurzacza piorącego. Środki chemiczne mają tendencję do osadzania się na elementach układu natryskowego, powodując zatkanie się pompki w odkurzaczach piorących. Dobry płyn do odkurzacza piorącego to taki, który doskonale rozpuszcza się w wodzie.
  • Siła działania - a więc pH produktu. Właściwy odczyn produktu do czyszczenia tapicerki posiada wartość około 11.

Renomowane płyny do odkurzaczy piorących, które szczególnie polecamy to Karcher i Textill.

Proszek do odkurzacza piorącego, który będzie najlepszy?

Rekomendowanymi, a zarazem cieszącymi się dużą popularnością produktami w tej kategorii są:

  • Proszek do odkurzacza piorącego Karcher Classic– jest to środek do czyszczenia wykładzin i tapicerek przy zastosowaniu metody ekstrakcji. Cechuje go znakomita, potwierdzona skuteczność. Rozpuszcza mocne zabrudzenia olejowe, plamy mineralne i tłuszcze. Świetnie sprawdza się w przypadku wszystkich wykładzin podłogowych jak również tkanin mieszanych, włókien syntetycznych, powierzchni ścian i mebli tapicerowanych.
  • Proszek do odkurzacza piorącego Karcher Carpet Pro – jest proszkiem do zasadniczego czyszczenia wykładzin tekstylnych oraz tapicerki meblowej w trybie spryskiwania i odsysania. Skutecznie rozpuszcza mocne zabrudzenia olejowe, tłuszcze oraz plamy mineralne, jak również usuwa nieprzyjemne zapach. Cechuje się przyjemnym, świeżym zapachem oraz brakiem środków wybielających. Ten proszek do odkurzacza piorącego to przede wszystkim bezpieczne pranie.

Osoby, które dopiero rozpoczynają użytkowanie odkurzacza piorącego lub posiadają go wyłącznie do użytku prywatnego i nie potrzebują dużej ilości produktu, jakim jest proszek do odkurzacza piorącego, powinny wybrać mniejsze opakowanie, dzięki któremu z pewnością utwierdzą się w przekonaniu, że dokonały właściwego wyboru.

Worki do odkurzacza Karcher – czym różnią się od siebie worki papierowe i syntetyczne?

Na rynku dostępne są worki do odkurzacza Karcher w dwóch rodzajach:

  • Worki do odkurzacza Karcher syntetyczne – są to antyalergiczne worki syntetyczne. Struktura materiału, z jakiego powstał worek, zwiększa moc ssącą odkurzacza nawet o 20%, natomiast jego elastyczność umożliwia pełne dopasowanie się do komory odkurzacza, powodując wydłużenie żywotności worka o 60%.
  • Worki do odkurzacza Karcher papierowe – są wykonane z najwyższej klasy papieru filtracyjnego z materiałów ekologicznych. Worki zapewniają wysoką moc odkurzania. Powinno się je używać i wymieniać zgodnie z instrukcją odkurzacza piorącego.