(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');

Proszek do prania dywanów

Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro
Wszystkich produktów: 19
Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Proszek do prania dywanów

Dzieci lubią bawić się na podłodze. Gdy robią to na wykładzinie, ich rodzice przeważnie znajdują w niej nowe zabrudzenia – zarówno te mniejsze, jak i te większe. Także dorosłym zdarza się rozsypać lub rozlać coś na podłogę. Choć sposobów na pranie dywanów jest wiele, to niektóre rodzaje plam muszą zostać potraktowane w specjalny sposób. Jednak w tradycyjnych przypadkach plam doskonale sprawdzi się płyn lub proszek do prania dywanów.

Proszek do prania dywanów – specyfika produktu

Proszek do prania dywanów to preparat mający na celu wyczyszczenie i odświeżenie zanieczyszczonego dywanu. Nadaje on świeżość, wyjątkowo zmiękcza oraz neutralizuje przykre zapachy. Skuteczny proszek do prania radzi sobie nawet z uporczywymi plamami, a nawet eliminuje sierść zwierząt z powierzchni dywanu. Proszek do prania dywanów swoją moc działania opiera o zawartość składników aktywnych. W skład takiego proszku do prania wchodzą związki wybielające na bazie tlenu, kompozycja zapachowa oraz anionowe środki powierzchniowo czynne.

Proszek do czyszczenia dywanów – sposób na usuwanie plam z dywanu na sucho

Czyszczenie dywanu na sucho przynosi świetne rezultaty, gdy czynność ta zostanie wykonana odpowiednio szybko – świeża plama jest o wiele łatwiejsza do usunięcia. Proszek do czyszczenia dywanów pozwala na tzw. suche pranie, dzięki któremu zarówno dywan, jak i jego kolor, zostają odświeżone. Choć zastosowanie proszku do czyszczenia dywanów nie jest czynnością skomplikowaną, wymaga ona pewnego dostosowania się do instrukcji. W związku z tym proszek do prania dywanów powinien zostać zastosowany w następujący sposób:

  • Na samym początku należy przewietrzyć pomieszczenie przed zastosowaniem preparatu;
  • Kolejnym krokiem jest dokładne odkurzenie wykładziny;
  • Zaleca się energicznie potrząsnąć produktem przed zastosowaniem;
  • Następnie należy odwrócić proszek do prania dywanów do góry dnem i oderwać folie umieszczoną na spodzie opakowania;
  • Kolejno zaleca się trzymać opakowanie za uchwyt na górze i potrząsać nad dywanem w celu rozprowadzenia proszku (nie dodając wody);
  • Następnie należy przy użyciu miękkiej szczotki, wetrzeć proszek w wykładzinę.
  • Po odczekaniu 20 minut (aż proszek wyschnie), powinno się zamknąć opakowanie przy pomocy taśmy umieszczonej na dnie torebki;
  • Kolejną czynnością jest opróżnienie i włożenie do odkurzacza nowego worka oraz na sam koniec dokładne odkurzenie dywanu;
  • Może się zdarzyć, iż po odkurzeniu na dywanie pozostaną jasne plamy. Są one skutkiem przyklejania się proszku do osadów powstałych na dywanie. Można je usunąć przy użyciu miękkiej szczotki i odkurzacza.

Plamy, przy których proszek do prania dywanów nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem

Poza łatwymi do usunięcia plamami są również takie, które przynoszą wiele trudności, np. zabrudzenie woskiem ze świeczki. W tym przypadku można zapomnieć o specyfikach takich, jak płyn czy proszek do prania – wystarczy zaopatrzyć się w żelazko i gruby ręcznik papierowy. Należy umieścić papier na zacieku, a kolejno go zaprasować. Czasem zmniejszenie widoczności zabrudzenia jest możliwe właśnie przy pomocy poplamienia go jeszcze bardziej.

Polanie białym winem miejsca ubrudzonego czerwoną wersją tego trunku rozjaśni jego kolor. Jednymi z bardziej uporczywych plam są te, które powstały w efekcie zetknięcia podłogi ze smarem, czy inną tłustą substancją. W tym przypadku, zastosowanie preparatu, jakim jest proszek do prania dywanów, należy wzbogacić o mąkę ziemniaczaną. Inna metoda opiera się o przetarcie wilgotną szmatką, bądź gąbka tłustego miejsca i pokrycie go kremem do golenia. Po wyschnięciu takiej mieszaniny wystarczy przetrzeć na mokro wcześniej poplamioną powierzchnię. Niektóre ubrudzenia można usunąć, stosując jedynie nawilżane chusteczki.

Do różnego rodzaju mieszanin, w tym tych zawierających proszek do prania dywanów, dodaje się olejki zapachowe, co spowoduje, iż w całym pomieszczeniu będzie unosiła się przyjemna woń.

Czasem dobrym wsparciem proszku do prania dywanów może okazać się woda z octem czy sok z cytryny, jednak należy uważać, aby nie odbarwić tkaniny. Konieczność usuwania brzydkich zapachów oraz pojawiających się systematycznie zabrudzeń sprawia, iż ludzie rezygnują z zakupu dywanów. Okazuje się jednak, iż wybierając dobry proszek do prania oraz znając kilka podstawowych trików, utrzymanie wykładziny w czystości może być nie tylko proste, ale również tanie.