(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');

Perfumy do prania

Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro
Wszystkich produktów: 5
Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Perfumy do prania

Ubrania, które są suszone na podwórzu czy balkonie, mają świeży zapach. Jednak to nie jedyne sposoby, które sprawiają, iż pranie będzie przyjemnie pachniało oraz będzie tak samo miłe w dotyku. Jest to możliwe nie tylko dzięki zastosowaniu płynu do płukania tkanin czy proszku do prania. Ostatnimi czasy coraz częściej stosuje się tzw. perfumy do prania, które nadają mu niepowtarzalnego zapachu. Czym są oraz jaka jest ich efektywność? Jakie są inne sprawdzone i skuteczne sposoby na świeże i ładnie pachnące pranie.

Perfumy do prania – specyfika produktu

Perfumy do prania to nowość wśród środków do prania tkanin. Skoncentrowane preparaty to przede wszystkim duża wydajność i niepowtarzalny zapach. Perfumy do prania sprawią, iż ubrania pachną świeżością każdego dnia. Zawarte w nich specjalne kapsułki uwalniają zapach nie tylko bezpośrednio po praniu, ale również po wyjęciu z ubrań z szafy i w trakcie noszenia. Każdy ruch uwalnia nieco więcej zapachu, który pobudza zmysły. Co więcej, można je stosować do wszystkich rodzajów tkanin. Nadają się także do tkanin z mikrofibry oraz do bielizny funkcyjnej, ponieważ nie zastosowano w nich żadnych zmiękczaczy. Należy jednak pamiętać, iż decydując się na perfumy do prania, należy zrezygnować z innych płynów w tej samej przegrodzie, gdyż takie połączenie może nieść za sobą nieprzyjemne konsekwencje.

Efektywność perfum do prania zależy od stanu pralki

Zdarza się, iż po wyjęciu z pralki rzeczy są czyste, jednak nie pachną świeżo. Przyczyną tego stanu rzeczy może być to, iż w bębnie pralki umieszczono zbyt wiele rzeczy i pranie nie zostało porządnie wypłukane bądź dlatego, iż dodano do niego zbyt mało płynu do płukania lub proszku do prania. Taki stan rzeczy powoduje, iż nawet najpiękniejszy zapach perfum do prania zostanie zanieczyszczony nieprzyjemnym zapachem z bębna pralki. Można jednak przy wykorzystaniu prostych trików sprawić, iż bielizna i odzież będą ładnie pachniały tuż po wypraniu. W szczególności należy:

  • Zadbać o pralkę – chodzi przede wszystkim o stan jej bębna oraz szufladę na płyn czy proszek. Na zaniedbaniach pojawia się grzyb, pleśń, rdza. Do z kolei może wpłynąć na m.in. zapach pranych w pralce rzeczy. W sprzedaży są tabletki, płyny albo kapsułki, które likwidują osad, pozostałości detergentów i resztki brudu ze środka pralki. Usuwają one zabrudzenia, a zarazem nadają wnętrzu pralki świeżą woń.
  • Wyciągnąć pranie z pralki – czasem wiele osób zapomina o tym, że pralka skończyła już swoją pracę. Gdy po kilku godzinach pranie zostanie wyciągnięte z pralki, czuć stęchliznę. To właśnie dlatego, iż ubrania zbyt długo leżały w zamkniętej pralce. Zapach stęchlizny może towarzyszyć nawet po wysuszeniu prania na dworze. Jedynie ponowne wypranie ubrań wyeliminuje nieprzyjemny zapach.
  • Suszyć pranie na dworze – suszenie swetrów, bluzek i spodni na powietrzu zapewnia naszym ubraniom rześki zapach. Kto nie ma możliwości rozwieszenia rzeczy na linkach na podwórku, niech wywiesi pranie na suszarce na tarasie lub balkonie. Jeśli natomiast mieszkanie jest pozbawione możliwości skorzystania z balkonu, warto rozwiesić ubrania na suszarce i pozostawić ją choćby na godzinę przy szeroko otwartym oknie – zamykając drzwi do pokoju.
  • Dodać sody oczyszczonej – w przypadku gdy pranie niezbyt ładnie pachnie zaraz po wyjęciu z pralki, przed następnym załadowaniem pralki, należy wsypać do bębna kilka łyżek sody oczyszczonej, a następnie normalnie dodać środek do prania (proszek lub płyn). Soda, co prawda, nie nada ubraniom zapachu, jednak zlikwiduje nieprzyjemną woń wilgoci. Co więcej, soda sprawia, iż kolory stają się głębsze: czerń – czarniejsza, biel – bielsza, a pozostałe kolory – bardziej intensywne.
  • Zastosować perełki do prania – zaleca się również zaopatrzyć w perełki do prania, które należy wsypać do bębna pralki. Niezależnie od tego dodaje się płyn do płukania i detergent. Perełki nadają praniu przyjemny zapach, który utrzymuje się dłuższy czas. Dobrze sprawdzają się w przypadku starszych pralek, z których świeżością często bywa problem.
  • Postawić na saszetki zapachowe – są one doskonałym sposobem na świeży zapach ubrań lub pościeli. Należy włożyć je do szuflady lub szafy. Mogą one mieć zapach lawendy, trawy cytrynowej, kwiatów czereśni, jednak wybór aromatycznych mieszanek i zapachów jest o wiele większy. Takie saszetki zapachowe utrzymują swoją świeżość przez około 2-3 miesiące, później należy je wymienić. Ten, kto nie ma saszetek, może między ubrania włożyć kostkę pachnącego mydła. Do szafy można także włożyć materiałowe woreczki z lawendą lub innymi pachnącymi ziołami.