(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');

Odplamiacze

Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro
Wszystkich produktów: 69
Pokazano 1-20 z 69 pozycji

Odplamiacze

Każdego dnia na ubraniach powstają zabrudzenia. Niektóre plamy są jednak na tyle poważne, iż zwykły proszek nie poradzi sobie z ich usunięciem. Rozwiązaniem tego problemu jest odpowiedni odplamiacz. Może on występować w formie płynnej, sprayu lub formie stałej np. mydełko odplamiające. Który wybrać, aby uzyskać lśniącą i czystą odzież, bez śladu po zabrudzeniach? Który lepszy – odplamiacz sil, czy może odplamiacz Vanish?

Odplamiacz – specyfika produktu

Plamy z czekolady, tłuszczu, krwi, trawy czy też wina są bardzo trudne do usunięcia. Wnikają one głęboko w strukturę ubrania, wielokrotnie niszcząc je bezpowrotnie, ponieważ zwykłe proszki do prania nie radzą sobie z nimi. Z tych względów powszechna jest praktyka natychmiastowego zdejmowania poplamionej odzieży, zalewania jej letnią wodą oraz maczania w proszku. W przeciwnym wypadku z dana część garderoby przestanie już być tak atrakcyjna.

Odplamiacz pozwala poradzić sobie z tym problemem. Jest to detergent chemiczny, który służy do wybielania uporczywych plam. Zawiera on specjalną formułę, której głównym zadaniem jest rozpuszczenie cząsteczek koloru. W związku z tym przed zaaplikowaniem go na odzieży należy w niewidocznym miejscu wykonać test sprawdzający odporność ubrania na działanie preparatu.

Jak sama nazwa wskazuje, odplamiacz stworzony jest po to, aby wywabić plamy – a więc je usuwać, a nie wybielać jasne ubrania i nadawać zszarzałym, wielokrotnie pranym tkaninom świeżości i blasku. Odplamiacz może być stosowany do tkanin w najróżniejszych kolorach (również i białym – usunie z nich zabrudzenia).

Odplamiacz – skład

Przed zakupem odplamiacza warto zwrócić uwagę na kilka istotnych cech, które determinują jego funkcjonalność oraz to, czy sprawdzi się w czasie usuwania nawet uporczywych plam. W tym celu powinno się przeanalizować skład preparatu oraz sprawdzić, czy zawiera on:

  • Anionowe środki powierzchniowe czynne – przeważnie ich stężenie wynosi więcej niż 5%. Wykazują one właściwości zbliżone do mydeł – dobrze się pienią, dzięki czemu mogą być stosowane do prania ręcznego, szczególnie gdy wywabiana tkanina jest delikatna i pojawia się obawa, że w trakcie prania w pralce mogłaby ona ulec zniszczeniu.
  • Niejonowe środki powierzchniowo czynne – ich stężenie oscyluje w granicach 5-15%. Są niewrażliwe na twardą wodę oraz cechują się wysokimi właściwościami odtłuszczającymi, nawet gdy w danym preparacie jest ich mała ilość. Z powodzeniem usuną więc tłuste plamy z oleju. Cechują się wysokim potencjałem czyszczącym oraz dobrą zdolnością nawilżania powierzchni, dlatego wnikają głęboko w strukturę tkanin. W związku z powyższym możliwe staje się usuwanie nawet zaschniętych plam. Świetnie obniżają napięcie wody, dlatego dodane do prania wspierają działanie czyszczące proszku.

Mydełko odplamiające galasowe, odplamiacz sil, czy odplamiacz Vanish – ogólna charakterystyka

Dużym zainteresowaniem cieszy się mydełko odplamiające galasowe, które zawiera substancje pochodzenia roślinnego i substancje biodegradowalne. Mydełko odplamiające posiada w swoim składzie substancje piorące, które są pozyskiwane z oleju kokosowego i palmowego oraz mydło szare potasowe. Usuwa plamy z tuszu i atramentu, krwi, owoców i tłuszczu. Mydełko odplamiające zalecane jest do prania materiałów białych lub takich, które nie puszczają koloru.

Wiele osób wybiera odplamiacz sil, który przeznaczony jest do ubrań kolorowych i białych. Produkt ten jako jeden z nielicznych może być z powodzeniem stosowany do każdego rodzaju tkanin. Odplamiacz sil jest skuteczny przy usuwaniu wszelkiego rodzaju plam z wina, kawy, atramentu. Co więcej, nie niszczy on ubrań oraz można stosować go bez obaw o uszkodzenie tkaniny. Nie trudno więc dziwić się, iż odplamiacz sil jest produktem, który cieszy się pozytywną opinią wśród swoich klientów.

Kolejnym produktem, który jest zachwalany przed swoich użytkowników, jest odplamiacz Vanish. Opiera się on o nowej formule, która usuwa ponad 100 różnych plam już za pierwszym razem. Odplamiacz Vanish cechuje się tym, iż doskonale sprawdza się również w niższych temperaturach oraz krótszych cyklach prania. Co więcej, jest on bezpieczny dla delikatnych tkanin (np. jedwabnych), ponieważ nie zawiera chloru i działa w zimnej wodzie – tak więc jest bezpieczny dla kolorów. Odplamiacz Vanish dzięki swojej formule zwalcza wszystkie rodzaje plam – od tych najbardziej widocznych, po te prawie niezauważalne.

Filtruj według