(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');

Ariel

Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro

Lista produktów marki Ariel

Wszystkich produktów: 29
Pokazano 1-24 z 29 pozycji

Ariel

Stosowanie kapsułek piorących zamiast proszku wykazuje wiele korzyści. Pierwszą z nich jest zdecydowanie wygoda. Pojedyncza kapsułka do prania zawiera w swoim składzie precyzyjnie odmierzoną ilość detergentu konieczną do idealnego wyprania nawet kilku kilogramów ubrań. Wykorzystując kapsułki, nie jest konieczne zastanawianie się, jaka ilość detergentu będzie właściwa i w której przegrodzie należy go umieścić. Wybierając kapsułki, unika się również uciążliwego odmierzania proszku do prania, który ma tendencję do rozsypywania, dzięki czemu łatwiejsze jest zachowanie czystości wokół pralki. Tego typu produkt dostępny jest również marki Ariel. Czym on się cechuje? Jaki skład mają kapsułki ariel?

Kapsułki ariel – specyfika produktu

Kapsułki ariel cechują się tym, iż posiadają wyjątkową moc piorącą w jednej małej kapsułce. Mają one unikalną wielokomorową budowę, która sprawia, iż składniki są od siebie oddzielone i nie łączą się ze sobą aż do momentu rozpoczęcia prania. Dzięki temu kapsułki ariel zapewniają wyjątkowo skoncentrowaną moc piorącą. Innowacyjna powłoka, jaka zawierają kapsułki ariel, ulega całkowitemu rozpuszczeniu w kontakcie z wodą, w którym to uwalnia specjalne formuły, pozwalające usuwać wiele różnych rodzajów plam. Ariel kapsułki są najlepszym środkiem piorącym w formie tej marki, który zawiera odpowiednią ilość poszczególnych składników piorących. Aby wzbogacić pranie o intensywny przyjemny zapach oraz zapewnić ubraniom jeszcze większą miękkość, zaleca się połączyć ariel kapsułki z płynem do płukania lub perełkami zapachowymi.

Ariel kapsułki cechują się wyjątkową mocą piorąca w jednej kapsułce do prania. Dodatkowo zapewniają ubraniom dodatkową ochronę. Co więcej, ariel kapsułki gwarantują zadowalające efekty prania nawet w przypadku trudnych plam. Są one skuteczne nawet w przypadku prania w temperaturze nawet 20 stopni Celsjusza. Kapsułki ariel są łatwe w użyciu i nie wymagają odmierzania ani wlewania.

Ariel kapsułki – skład

W skład kapsułek ariel wchodzą takie substancje jak:

  • Anionowe i niejonowe środki powierzchniowo czynne – stanowią główny składnik niemal każdego preparatu do prania. Zmniejszają one napięcie powierzchniowe oraz ułatwiają oddzielenie brudu od materiału. Wiele kapsułek do prania zawiera w swoim składzie Laurylosiarczan sodu (SLS, SDS), będący organicznym związkiem chemicznym, solą sodową kwasu dodecylosiarkowego. To surfaktant anionowy, który wykorzystywany jest jako detergent.
  • Fosforany –to sole lub estry kwasu foliowego. Mają one na celu zmiękczenie wody poprzez wyłapywanie jonów pierwiastków tworzących tak zwany kamień – a więc magnezu i wapnia. Choć są one obecne przede wszystkim w detergentach do mycia naczyń, można je również spotkać w kapsułkach do prania. Wraz z wodą przedostają się do gleb i wód, obniżając tym samym zawartość tlenu w wodzie oraz powodując pomór ryb. Dodatkowo fosforany sprzyjają wzrastaniu glonów, które wychwytują toksyczne związki chemiczne, które zanieczyszczają wodę i zagrażają życiu wielu ludzi i zwierząt.
  • Enzymy – zawiera je niemal każdy odplamiacz oraz wiele rodzajów kapsułek do prania (w tym ariel kapsułki), które mają na celu rozłożenie trudnych do usunięcia plam. Dodatkowo enzymy pomagają zanieczyszczeniom rozpuścić się w wodzie. Są efektywne w niewielkich ilościach i w niskiej temperaturze, jak i w całości ulegają biodegradacji.
  • Rozjaśniacze optyczne (wybielacze optyczne) – fluoryzujące, bezbarwne związki organiczne, które pochłaniają promieniowanie w zakresie bliskiego nadfioletu oraz emitują promieniowanie w niebieskim zakresie widzialnego widma.
  • Kompozycje zapachowe – są substancjami zawartymi w preparatach do prania, które zawierają substancje maskujące nieprzyjemne zapachy (w odróżnieniu od profesjonalnych środków, które cechują się właściwościami neutralizującymi, a więc rozkładem cząsteczek przyczyniających się do powstania brzydkiego zapachu).
  • Inne substancje: Alpha-isomethyl lonone, Coumarin, Linalool, Limonene, Hexyl Cinnamal, Eugenol.

Kapsułki do prania Ariel – zastosowanie

Stosowanie kapsułek do prania jest bardzo łatwe. Są one zbudowane ze specjalnej folii, która jest rozpuszczalna w wodzie. Nie należy więc ich rozrywać ani przebijać – wystarczy wrzucić je do pralki przed włożeniem do niej ubrań. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie kapsułki ariel z tyłu bębna, co zminimalizuje ryzyko, iż utknie ona w szczelinie pralki i nie zdąży dobrze się rozpuścić.

Przeważnie wystarczy zastosować jedną kapsułkę — w przypadku większego prania niż 4-5 kg bądź silnie zabrudzonego można zastosować dwóch. Warto jednak zapoznać się z instrukcją umieszczoną na opakowaniu, ponieważ jest ona najlepszym źródłem informacji na temat optymalnego zastosowania produktu.

Filtruj według