(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');

Odświeżacze powietrza

Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro
Wszystkich produktów: 162
Pokazano 1-24 z 162 pozycji

Odświeżacze powietrza

Pierwszym krokiem w stronę podejmowania przemyślanych działań na rzecz zachowania świeżości i higieny zarówno w domu, jak i w miejscach publicznych jest wzrost świadomości w zakresie ich odpowiedniego wyposażenia. W tym obszarze znajdują się również neutralizatory i odświeżacze powietrza.

Odświeżacze powietrza – ogólna charakterystyka

Odświeżacze powietrza to produkty codziennego użytku wykorzystywane na szeroką skalę. Przede wszystkim zastosowanie znajdują one w miejscach użyteczności publicznej, takich jak centra handlowe, placówki szkolne, hotele, czy firmy o różnym profilu działalności. Skuteczne utrzymywanie czystości w tych przestrzeniach stanowi priorytet, ponieważ ich stan wiele mówi o właścicielu. Prawidłowo dobrane odświeżacze powietrza stanowią dopełnienie higienicznego pomieszczenia. Przyjemny naturalny zapach w pomieszczeniu jest identyfikowany z czystością.

Odświeżacze powietrza zawierają dodatki substancji chemicznych takich jak oleje mineralne, alkohol, czy środki przeciw insektom. Właściwości tych substancji pozytywnie wpływają na utrzymanie sterylnych warunków w miejscach publicznych. Mimo opinii, iż odświeżacze powietrza zawierają szkodliwe lotne związki organiczne, należy podkreślić, iż nie jest to ich podstawowy składnik. Na rynku obecnych jest coraz więcej odświeżaczy, które są wolne od tego typu substancji. Dystrybutorzy i producenci wyposażenia toalet zwiększają nacisk na działania proekologiczne. Coraz więcej odświeżaczy powietrza zawiera naturalne olejki eteryczne, w tym ziołowe, kwiatowe, czy owocowe, które są w pełni bezpieczne, a nawet wykazują dobroczynny wpływ na organizm człowieka. Świadczy o tym ich wykorzystanie w celach terapeutycznych.

Odświeżacze powietrza – rodzaje

Szeroki asortyment odświeżaczy daje wybór nie tylko co do ulubionej woni, ale także co do formy. Na rynku dostępne są takie odświeżacze powietrza jak:

  • Odświeżacze w sprayu, które mają uniwersalny charakter, ponieważ można je zastosować niemal w każdym pomieszczeniu. Są one wygodne w zastosowaniu, gdyż łatwo się rozprzestrzeniają. Ich zaletą jest również atrakcyjna cena, która przeważnie nie przekracza kilkunastu złotych. W sezonie zimowym sprawdzają się odświeżacze powietrza o zapachu cynamonowym, natomiast w okresie letnim popularne są produkty o woni cytrusowej.
  • Odświeżacze w żelu, wyróżniające się pod względem bezpieczeństwa i wydajności, szczególnie w porównaniu z knotami, czy świecami zapachowymi, które szybko się zużywają i wymagają szczególnej ostrożności w trakcie użytkowania. Zalety żelowych odświeżaczy powietrza są podkreślane również w literaturze fachowej. Autorzy wskazują na wygodę użytkowania odświeżaczy w żelu, które są optymalnym, pośrednim rozwiązaniem między odświeżaczami stałymi i ciekłymi.
  • Odświeżacze powietrza elektryczne, rekomendowane szczególnie w miejscach ogólnodostępnych. Dozowniki działające na baterie wyposażone są w system, który pozwala na ustawienie czasu rozpoczęcia i zakończenia pracy dozownika. Posiadają one możliwość wyłączenia w konkretne dni, jak i są zaopatrzone we wskaźnik słabej baterii, czy pustego wkładu. Elektroniczne dozowniki uzupełniane są przez wymienne wkładki zapachowe oparte o unikalną formułę glikolową, która gwarantuje wysoką skuteczność działania. Wkłady są dostępne w puszkach i są bardzo wydajne, gdyż wystarczają zazwyczaj na około 3000 rozpyleń. Odświeżacze powietrza s sprayu dostępne są w wielu różnych wersjach zapachowych, co pozwala dobrać odpowiednią woń do niemal każdego obiektu. Elektroniczne odświeżacze powietrza doskonale sprawdzają się w przychodniach lekarskich oraz innych placówkach zdrowia, jak i w obiektach sportowych, hotelach i sklepach.
  • Wkłady zapachowe w postaci płynu o przyjemnym zapachu. Substancje te występują w puszkach, z których wystarczy przelać je do specjalnych dozowników. Rekomenduje się, aby płynny wkład zapachowy oraz dozownik miały tę samą markę. Naturalna woń składów jest zasługą obecnych w ich składzie olejków eterycznych.
  • Wymienne wkładki zapachowe oraz zawieszki, które nadają się zarówno do umieszczania w specjalnym dozowniku, jak i do samodzielnego zawieszenia. Niektóre z nich zmieniają kolor w momencie, gdy zostaną zużyte.
Filtruj według