Frosch Limonen Kostki do Zmywarki All in 1 50 sztuk
- -10%
- -10%
Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!
Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!
Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona
Nieprzyjemne, czasochłonne, a do tego niszczy dłonie – takie właśnie jest manualne mycie naczyń przy zastosowaniu płynu do naczyń pełnego chemii. Z badań wynika, iż zmywanie naczyń stanowi jeden z najczęstszych powodów kłótni w związku. Potwierdza to również raport opublikowany w amerykańskim miesięczniku The Atlantic Monthly. Skoro tak ważną rolę w życiu każdej rodziny pełni zmywanie naczyń, dobrze jest sprawić, aby było one proste, przyjemne i bezpieczne. W związku z tym warto wiedzieć, co powinien mieć w sobie naturalny płyn do mycia naczyń. Czym jest oraz dlaczego warto go mieć?
Przede wszystkim naturalny płyn do mycia naczyń powinien być przyjemny – pięknie pachnący, szybko i skutecznie usuwający zanieczyszczenia, delikatny i pielęgnujący dłonie oraz bezpieczny dla zdrowia i środowiska. Gdyby po każdym zmywaniu dłonie były tak nawilżone, gładkie, cudownie pachnące i odżywione, jak po wizycie w spa, chętnych do mycia naczyń z pewnością by było coraz więcej. Przed stworzeniem własnego produktu, jakim jest naturalny płyn do mycia naczyń, warto wiedzieć, jakie składniki niepożądane mają inne. Takich produktów jest wiele, na szczęście takie analizy zostały już przeprowadzone i nie jest konieczne szukanie tych składników. Warto jednak zapoznać się z tymi, które powinien zawierać skuteczny naturalny płyn do mycia naczyń, oraz z innymi formami środków do mycia naczyń, jakimi są:
Balsam do mycia naczyń – jest to produkt mocno skondensowany, kremowy i wydajny, W jego składzie poza substancjami czyszczącymi znajdują się również składniki kojące i nawilżające skórę, dzięki którym jest on o wiele łagodniejszy dla dłoni niż klasyczny płyn.
Żel do mycia naczyń – cechuje się tym, iż jest gęsty, lepki i bardzo wydajny, dłużej utrzymuje się na czyszczonej powierzchni, dzięki czemu lepiej usuwa nawet grubsze warstwy tłuszczu. Zelowa konsystencja łatwo się rozprowadza oraz pozwala na precyzyjną, punktową aplikację. Niestety zdarzają się żele, które przesuszają dłonie.
Tym, co wyróżnia naturalny płyn do mycia naczyń od powyższych rodzajów środków czyszczących, jest to, że pielęgnuje on skórę dłoni jak odżywczy balsam oraz konsystencją przypomina półpłynny żel, który jest wydajny i doskonale oczyszcza i z łatwością się rozprowadza.
Wiele osób lubi zmieniać zwykłe, codzienne czynności w niezwykle przyjemne doświadczenia. Dlatego każdy naturalny płyn do mycia naczyń powinien zachwycać zapachem. Niby to drobiazg, a daje wiele radości. Naturalne produkty przeważnie cechują się takim zapachem jak:
Miętowy – przy zastosowaniu naturalnego wyciągu z mięty, który zarówno nadaje niezwykły odświeżający zapach, jak i koi i łagodzi podrażnienia skóry dłoni podczas zmywania.
Ogórkowy – jest on apetycznym, cudownie orzeźwiającym, i soczystym aromatem świeżo zerwanych ogórków, który przypomina wakacje na wsi oraz upalne lato. Dzięki niemu do takich cudownych wspomnień można wracać kilka razy dziennie – przy każdym zmywaniu.
Bazyliowo-bergamotkowy – ten wyjątkowy świeży, zielony zapach odpręża, zachwyca i wprowadza w cudowny nastrój. Jest to pewnego rodzaju aromaterapia w czasie zmywania.
Poza wyjątkowymi zapachami naturalne płyny do mycia naczyń zawierają ekstrakty roślinne, które w trakcie zmywania naczyń pielęgnują dłonie. Ekstrakt z mięty ma działanie łagodzące podrażnienie, wyciąg z zielonego ogórka doskonale nawilża, a ekstrakt z werbeny i bazylii działają kojąco. Co więcej, dobry naturalny płyn do mycia naczyń dopuszczony do obrotu powinien zawierać delikatne, naturalne substancje czyszczące, zaakceptowane przez instytucje certyfikujące do stosowania w naturalnych produktach.
Każdy naturalny płyn do mycia naczyń powinien również spełniać najsurowsze normy, a jego wpływ na środowisko powinien być ograniczony do minimum przez cały cykl życia – od wydobycia surowców, poprzez produkcję, pakowanie, transport, metody wykorzystania i utylizację.
Nie jest więc konieczne obawianie się, iż myjąc naczynia, resztki zostaną zanieczyszczone szkodliwymi detergentami. Jednak naturalny płyn do mycia naczyń to jedynie połowa sukcesu. Aby zmywanie naczyń było w pełni ekologiczne, należy wykonywać je tak, aby niepotrzebnie nie marnować wody.