(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');

Szampon samochodowy

Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro
Wszystkich produktów: 11
Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Szampon do mycia samochodu

Dbanie samochód od wewnątrz jest bardzo istotne, lecz warto także pielęgnować samochód ze strony zewnętrznej. Odpowiedni szampon do mycia samochodu i zawarta w nim aktywna piana to klucz do sukcesu. Czym cechuje się skuteczny szampon samochodowy?

Szampon do mycia samochodu – specyfikacja produktu

Woskowanie karoserii stanowi jeden z najlepszych sposobów na zapewnienie pojazdowi połysku. Poza tym woskowanie efektywnie chroni nadwozie przed korozją, szkodliwym wpływem kwaśnych deszczy, owadów i ptasich odchodów, których dość sporo pojawia się na w trakcie jazdy lub gdy auto jest zaparkowane na zewnątrz. Na karoserii tworzy się także warstwa hydrofobowa, dzięki której deszcz znacznie łatwiej spływa z powierzchni. Bardziej zaawansowaną metodą zabezpieczenia pojazdu jest tzw. powłoka ceramiczna. Gwarantuje ona wszystko to, co wosk. Co więcej, powłoka ceramiczna, oparta przede wszystkim o związki na bazie krzemu, chroni także lakier przed drobnymi zarysowaniami. A o takie nie problem w codziennej eksploatacji auta. Zapewnia ona również dłuższy czas ochrony niż wosk.

W przypadku wosku warstwa ochronna na karoserii pozostaje nawet do kilku tygodni, natomiast w przypadku powłoki ceramicznej – przez minimum rok. Nawoskowanie karoserii lub położenie na niej ceramicznej warstwy nie sprawia, iż pojazd będzie zawsze czysty. Podczas deszczu, co prawda, warstwa hydrofobowa sprawia, iż woda z samochodu spływa dość sprawnie. Jednak mogą pozostać plamy, czy osiadać się brud, kurz czy pyłki roślinne. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest samochodowy szampon, z którego podczas zastosowania powstaje aktywna piana.

Skuteczne umycie samochodu wymaga zastosowania takiego preparatu, jakim jest szampon do samochodu. Już sama nazwa szampon wskazuje, iż jest to produkt do czyszczenia. Z szamponem także utożsamiany jest fakt, iż środek ten będzie się pienił, a powstała aktywna piana skutecznie czyści zewnętrzną powierzchnię auta. Szczególnie rekomendowany jest szampon samochodowy wzbogacony o naturalne aromaty, który poza wyczyszczeniem pojazdu, nada mu przyjemną woń. Dobry szampon do mycia samochodu cechuje się tym, iż stabilność i objętość piany, jaka powstaje, sprawia, że zabrudzenia znikają niemalże natychmiastowo. Wszystko zależy od tego, jak mocne działanie ma powstała aktywna piana. Warto wiedzieć, iż taki szampon do samochodu zawiera naturalne pH, co sprawia, nie uszkodzi on lakieru, ani innych materiałów, którymi pokryty jest samochód. Co więcej, taki szampon samochodowy charakteryzuje się dużą łatwością spłukiwania.

Szampon do samochodu – zastosowanie

Przed zastosowaniem produktu, jakim jest szampon do mycia samochodu, należy ówcześnie zrobić z niego tzw. mieszaninę. W tym celu powinno się wymieszać 5 ml szamponu w 10 litrach ciepłej wody. Warto pamiętać, iż nie wolno stosować gorącej, ani bardzo zimnej wody do rozcieńczania. Letnia lub ciepła woda jest najbardziej bezpieczna i najlepsza. Sam proces zastosowania szamponu opiera się na nałożeniu na samochód rozcieńczonego preparatu od góry do dołu, umyciu go dokładnie oraz spłukaniu dużą ilością wody. Warto pamiętać, iż stosując szampon do samochodu, nie można dopuścić, aby aktywna piana wyschła na karoserii. W miarę możliwości należy jak najszybciej usunąć szampon samochodowy z powierzchni pojazdu.

Szampon samochodowy – czym charakteryzuje się ten najlepszy?

Najczęściej rekomendowanym, a zarazem najlepszym wyborem jest szampon do mycia samochodu posiadający naturalne pH. Produkty tego typu powstały z myślą o największych entuzjastach kosmetyki samochodowej oraz ręcznego mycia. Są one bezpieczne dla wosku, a co za tym idzie, nie wywierają negatywnego wpływu na warstwę ochronną. Także warstwa ceramiczna auta będzie bezpieczna przy stosowaniu produktu, jakim jest szampon do samochodu.

Litrowe opakowania, w które przeważnie pakowane są szampony, wystarczą na wiele zastosowań. Są bowiem bardzo skoncentrowane. Szampon do mycia samochodu zawsze należy rozcieńczyć z letnią wodą. Przed jego zastosowaniem (szczególnie gdy jest to szampon samochodowy hydrofobowy) należy spłukać samochód bądź przeprowadzić mycie wstępne. W tym przypadku nie należy również stosować szczotek ani myjek wysokociśnieniowych. Szczotki, które zawierają włosie, chłoną drobiny piasku i w efekcie rysują karoserie oraz mogą uszkadzać warstwy ceramiczne lub woskowe. Najlepszym rozwiązaniem jest miękka gąbka lub mięciutka rękawica nakładana na dłoń.