(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');

Ekologiczne zmywanie naczyń

Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro
Wszystkich produktów: 11
Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Ekologiczne tabletki do zmywarki

Będąc świadomym konsumentem, warto wybierać to, co najlepsze dla zdrowia i środowiska. W związku z tym ekologiczne i naturalne kosmetyki, nieprzetworzone i zdrowe jedzenie oraz ekologiczne środki czystości powinny stanowić podstawową bazę produktów, które na stałe goszczą w każdym domu. Doskonałym przykładem takiego Eko-detergentu są właśnie ekologiczne tabletki do zmywarki. Czym są oraz co warto o nich wiedzieć?

Ekologiczne tabletki do zmywarki – specyfika produktu

W tabletkach i nabłyszczaczach do zmywarki najczęściej znajdują się niejonowe środki powierzchniowo czynne, fosforany, polikarboksylaty, kompozycje zapachowe. Skład nieco zbliżony jest do składu proszku do prania. Na szczęście istnieją również naturalne produkty, które są pozbawione wyżej wymienionych składników chemicznych. Przykładem takiego produktu są właśnie ekologiczne tabletki do zmywarki. Ich skład opiera się przede wszystkim o takie składowe jak boraks, soda kalcynowana, sok z cytryny i opcjonalnie olejek wybrany olejek eteryczny. Takie ekologiczne tabletki do zmywarki gwarantują skuteczność mycia naczyń w zmywarce. Zmniejszają one ryzyko pojawienia się alergii i nietolerancji – a wszystko dzięki brakowi sztucznych barwników, wybielaczy optycznych i zapachów. Ekologiczne tabletki do zmywarki są bardzo skuteczne. Produkty wzbogacone o cytrynian sodu w naturalny sposób zapobiegają powstawaniu kamienia, a te, których skład zawiera również nadwęglan sodu – cechują się optymalnym działaniem nawet w niskich temperaturach, gwarantując przy tym znaczącą oszczędność w zużyciu energii, wody oraz zredukowanie zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Chcąc zapewnić optymalną skuteczność działania produktu, warto pamiętać o usunięciu pozostałości jedzenia z naczyń, tzn. wcześniejszym przepłukaniu naczyń przed włożeniem do zmywarki. Zaleca się ustawić regulator zmiękczacza wody w zmywarce, tak jakby woda była o jeden poziom twardsza, niż jest w rzeczywistości. Aby ekologiczne tabletki do zmywarki działały prawidłowo, należy zadbać o to, by w zmiękczaczu wody zawsze była odpowiednia ilość soli regenerującej.

Ekologiczne a tradycyjne tabletki do zmywarki

Tradycyjne środki czystości mogą zawierać w swoich składach wiele szkodliwych substancji. Zazwyczaj są nimi takie związki jak: triklosan, reaktywne związki chloru, fosforany, amoniak, formaldehyd, laurylosiarczan sodu, środki pianotwórcze (MEA, DEA i TEA), fenole, silne konserwanty, wybielacze optyczne czy syntetyczne substancje zapachowe.

Mimo że są to substancje dopuszczone do stosowania w środkach czystości, część z nich może negatywnie oddziaływać na nasze zdrowie. Często to właśnie środki, które są na ogół stosowane na co dzień do sprzątania czy prania, stanowią przyczynę wielu problemów zdrowotnych. Alergie skórne, słabsza odporność, podrażnione błony śluzowe, infekcje górnych dróg oddechowych mogą być rezultatem toksycznego oddziaływania stosowanych detergentów. Co więcej, chemiczne detergenty wywierają szkodliwy wpływ na środowisko naturalne. Dlatego mając wybór, warto wybierać naturalne środki czystości, takie jak np. ekologiczne tabletki do zmywarki. Mimo zapewnień wielu producentów warto zapoznać się z ich składem, a w przypadku braku pojawienia się w nim wyżej wymienionych substancji, postawić właśnie na taki produkt.

Ekologiczne tabletki do zmywarki – zalety naturalnych środków czystości

Jedną z najważniejszych zalet ekologicznych środków czystości jest to, że znany jest ich skład. Większość producentów znanych Eko-detergentów informuje na etykiecie, jakie związki zawierają ekologiczne tabletki do zmywarki. Tego typu informacji niestety wciąż brakuje na tradycyjnych środkach. Dużą zaletą ekologicznych tabletek do zmywarki, jak i wielu innych naturalnych detergentów, jest to, że:

Nie zawierają formaldehydu, enzymów, fosforanów, wybielaczy optycznych, toksycznych substancji zapachowych, surowców pochodzenia petrochemicznego, syntetycznych substancji zapachowych, silnych konserwantów, drażniących środków pianotwórczych, triklosanu;

  • Ich skład opiera się na bezpiecznych dla zdrowia składnikach;
  • Nie zawierają surowców z martwych zwierząt;
  • Są biodegradowalne i przyjazne dla środowiska;
  • Są łagodne dla skóry;
  • Mają naturalne, przyjemne zapachy;
  • Są bezpieczne dla zdrowia i alergików;
  • Nie powodują takich dolegliwości, jak szczypanie w gardle, łzawienie z oczu, duszności;
  • Często ich opakowania są papierowe lub szklane i spełniają wymagania założeń ekologicznych.
Filtruj według