(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');
Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro

Lista produktów marki Swiffer

Wszystkich produktów: 1

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Swiffer

Swiffer jest amerykańską marką środków czystości produkowanych przez firmę Procter&Gamble. Wprowadzona w 1999 roku marka wykorzystuje model biznesowy typu „maszynka do golenia i dodatkoweostrza”, przy czym konsument kupuje zestaw rękojeści po niskiej cenie. Wiąże się to jednak z koniecznością kupowania zapasowych wkładów przez cały okres użytkowania produktu. Swiffer stał się marką wartą pół miliarda dolarów, której zasięg obejmuje piętnaście krajów.

Pochodzenie recepty produktów marki Swiffer

System czyszczenia elektrostatycznego, który sprzedaje marka Swiffer, został stworzony przez firmę Kao Japan. Fragment artykułu z BizJournals z 1999 roku wyjaśnia, iż producent marki Swiffer nie może twierdzić, że sam wpadła na ten pomysł. Podobny produkt był już wypuszczony na rynek w Japonii przez wyżej wspomnianą firmę. Sprzedawała ona ten produkt w Japonii przez pięć lat. Istnieje kilka źródeł, które podają, iż marka Swiffer skopiowała cały projekt po tym, jak dowiedziała się, że jeszcze nie został opatentowany. Mówi się, iż kiedy Swiffer pojawił się w Japonii, był tak podobny to oryginalnego produktu konkurencyjnej firmy, że ich zastosowanie było wymienne.

Marketing marki Swiffer

W reklamach telewizyjnych Swiffer wielokrotnie w tle puszczana jest muzyka z lat 70. i 80. XX wieku. Stare reklamy rozpoczynają się od osoby posiadającej stare środki czyszczące, które przechodzą na stosowanie produktów marki Swiffer. Pierwsza seria reklam przedstawia kobietę używającej produktu Swiffer, podczas gdy jej stary środek czyszczący (przeważnie miotła, mop lub miotełka z piór), mający osobowość, zostaje pominięty i pragnie być ponownie użyty. Kobieta nadal stosuje Swiffer, a mop zostaje sam. W drugiej serri reklam spiker stwierdza „przełącz się na Swiffer, a wyrzuć swój stary mop, ale nie martw się o niego, znajdzie kogoś innego”. Znane utwory wykorzystane w reklamach Swiffer to: „Whip It” Devo, „Don’t You Want Me” Human League, „One Way Or Another” Blondie oraz „Baby Come Back” Player. W ostatnich reklamach wykorzystano takie utwory, jak: „A Little More Time” autorstwa Chairman Of the Board, „What About Love” zespołu Heart, „Who’s Tht Lady” autorstwa The Isley Brothers, „Love Stinks” zespołu J. Geils Band, a także ‘You Sexy Thing” od Hot Chocolate.

Produkty marki Swiffer obecne w sprzedaży

Obecnie na rynku dostępne są produkty bazowe, jak i wkłady:

  • Swiffer Bissell Steamboost do mopa parowego – wykorzystuje specjalne poduszki parowe i głęboko wnika w brud.
  • Swiffer Continous Clean Air Cleaner to system filtracji powietrza. Wprowadzony w 2018 roku, podobnie jak mopy Swiffer, wykorzystuje system napełnienia filtra, który jest powszechnym modelem w branży filtracji powietrza.
  • Swiffer Dusters są reklamowane jako produkty 360 stopni (z możliwością pełnego obrotu), jednak dostępne są także tradycyjne Swiffer Dusters (jednostronne). Opcjonalny wysuwany uchwyt ma trzy stopy długości i jest całkowicie wysunięty. Produkt ten został wprowadzony na rynek w 2003 roku. Wykorzystuje on dostarczaną przez użytkownika ściereczkę do kurzu jako podkładkę.
  • Swiffer Sweeper to idealne połączenie zamiatarki z mopem. Oznacza to, iż można używać jednorazowych ściereczek typu suchego lub mokrego. Mokre szmatki służą do wycierania oraz posiadają paski do szorowania twardych, zaschniętych smarów. Wersja na sucho służy do zamiatania drobnego kurzu, kłaczków, włosów i nie tylko.
  • Swiffer Sweep and Trap został wprowadzony w 2013 roku i nie posiada ostrza, które wychwytuje większe okruchy, podczas gdy sucha ściereczka zbiera te mniejsze cząsteczki brudu, takie jak kurz czy kłaczki.
  • Swiffer Sweep + Vac o lekki odkurzacz. Wykorzystuje on suchą szmatkę do usuwania kłaczków i drobnego brudu. Co więcej, odkurzacz zbiera również większe okruchy. Podobnie jak w przypadku wszystkich większych odkurzaczy bezrowkowych, wyjmowany filtr należy czyścić po każdym zastosowaniu i ewentualnie wymienić, gdy jest zbyt brudny, aby można było go wyczyścić.