(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');

Mydło dla dzieci

Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro
Wszystkich produktów: 2
Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Mydło dla dzieci

Mydło dla dzieci to specjalny rodzaj tego typu środka do mycia, który został specjalnie dostosowany do potrzeb najmłodszych. Może ono byś w formie stałej (kostka) bądź płynnej. Jest wiele rodzajów mydeł — miedzy innymi dość popularne jest mydło glicerynowe. Czy jest ono dobrym rozwiązaniem? Czym charakteryzuje się antybakteryjne mydło dla dzieci? Jaka konsystencja jest najlepsza?

Mydło dla dzieci – specyfika produktu

Mydło dla dzieci to jeden z wielu produktów kosmetycznych, który służy do pielęgnacji maluchów już od pierwszych tygodni życia. Sprawdza się przede wszystkim w podstawowym zastosowaniu, z którego myślą zostało stworzone — a więc do mycia ciała dziecka. Wielu producentów zapewnia również, iż większość mydeł dla dzieci jest naturalną, specjalnie opracowaną i lekką formułą, która ma na celu zapobiegać podrażnieniom i przesuszaniu się skóry, jak i występowaniu odczynów alergicznych.

Popularne na rynku mydło dla dzieci stworzone jest zazwyczaj na bazie soli sodowych roślinnego kwasu tłuszczowego, takich jak:

  • Sodium cocoate – pozyskiwana z oleju kokosowego;
  • Sodium Palmate – pozyskiwana w wyniku reakcji oleju palmowego z wodorotlenkiem sodu;
  • Sodium Palm Kernelate – pozyskiwana z oleju palmowego.

Możliwe jest również, iż mydło dla dzieci zawiera sól sodową kwasu tłuszczowego zwierzęcego (Sodium Tallowate). Poza tym, typowe mydło dla dzieci w formie stałej (kostka) zawierać może takie składniki, jak:

  • Chlorek sodu – a więc najzwyklejsza w świecie sól;
  • Lanolina – wosk zwierzęcy, który działa kojąco, zapobiega utracie wody oraz nawilża;
  • Gliceryn – delikatny alkohol zaliczany do humektantów, a więc substancji pomagających utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry;
  • Ekstrakty roślinne, na przykład z rumianku, o działaniu kojącym, antyseptycznym i łagodzącym.

Tym, czego nie powinno zawierać mydło dla dzieci, są przede wszystkim silne detergenty, takie jak SLS, parabeny, barwniki, sztuczne polepszacze zapachu.

Mydło w płynie dla dzieci

Mydło dla dzieci w kostce jest naturalne i skuteczne, niekiedy jednak stosowanie go podczas kąpieli jest niezbyt wygodne dla rodziców. Zmagając się z tego typu problemem, warto więc sięgnąć po mydło dla dzieci w płynie. Jest to produkt o wodnistej konsystencji, odmieniony pod względem składu chemicznego. Wykorzystano w nim nie sole sodowe, a inne substancje czyszczące, takie jak betaina, kokamidopropylowa, która jest detergentem wytwarzanym z oleju kokosowego. Wedle zapewnień producentów, wszystkie tego rodzaju wyroby są bezpieczne i delikatne dla dzieci. Mimo wszystko zaleca się uważnie czytać etykiety ze składem, ponieważ istnieją na rynku mydła w płynie dla dzieci, które zawierają między innymi SLS (Sodium Laureth Sulfate), a więc środek, który zapewnia bardzo dokładne mycie i świetnie się pieni, jednak jest silnie wysuszający oraz może również alergizować.

Do odrębnej kategorii zaliczane jest antybakteryjne mydło dla dzieci. Jest to kosmetyk przeznaczony głównie do utrzymania czystości rąk, co ma ogromne znaczenie w przypadku maluchów w wieku do pięciu lat, mających w zwyczaju ciągłe wkładanie palców do buzi. Tego typu mydło ma na celu zwalczenie wszelkich drobnoustrojów, które w czasie zabawy dziecko zbiera rękoma z podłogi, z huśtawki, piaskownicy itp. Kosmetyk ten eliminuje bakterie, pozostając neutralnym dla delikatnej skóry dziecka. Jego odczyn powinien być podobny do pH ciała człowieka, a skład nie powinien uwzględniać parabenów, silikonów i sztucznych barwników.

Mydło glicerynowe dla dzieci

W składzie wielu mydeł dla dzieci znajduje się glicyna, choć nie jest ona składnikiem podstawowym. Coraz większą popularnością cieszą się produkty, w których ten właśnie komponent jest dominantem. Glicerynowe mydło dla dzieci to produkt w pełni naturalny, wykazujący właściwości natłuszczające i nawilżające, co wprost wynika z charakterystyki tego prostego i lekkiego alkoholu. Gliceryna wykazuje działanie higroskopijne, co oznacza, że pomaga absorbować wodę z otoczenia, a także zapobiegać jej parowaniu z komórek skóry. Co więcej, warto wiedzieć, iż odczyn pH mydła glicerynowego dla dzieci jest bardzo zbliżony do pH skóry. Wszystko to sprawia, iż tego typu kosmetyki są o wiele łagodniejsze w działaniu od zwykłych mydeł i jako takie jeszcze lepiej sprawdzają się w pielęgnacji dzieci już w pierwszych tygodniach życia.

Filtruj według