(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');

Płyn i żel do prania

Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro
Wszystkich produktów: 166
Pokazano 1-24 z 166 pozycji

Płyny i żele do prania

Na rynku można spotkać się z kilkoma formami środków do prania. Są nimi: proszek, kapsułki, żel lub płyn do prania. Stojąc naprzeciw sklepowej półki, często przeciętny klient zastanawia się, który detergent wybrać i czy ten wybór jest tak naprawdę istotny. Jakie zalety ma płyn do prania? Co wyróżnia go spośród innych detergentów?

Płyn do prania – specyfika produktu

Płyn do prania, według wielu powszechnie stosowanych ankiet, jest najmniej wybieranym środkiem do prania. To zaskakujące, ponieważ zarówno żel, jak i płyn do prania cechują się stosunkowo niską ceną jednego prania, ogromnym wyborem (płyn do prania do kolorów, białych, czarnych ubrań, wełny, tkanin delikatnych, ubrań sportowych i dla dzieci), szybszą rozpuszczalnością (najlepszą w wodzie o temperaturze minimum 40 stopni) oraz tym, że nie powodują zabrudzeń na ubrankach. Jedyną ich wadą jest to, że gorzej radzą sobie z mocnymi zabrudzeniami i plamami.

Dobry płyn do prania to przede wszystkim bezpieczny płyn. W związku z powyższym powinien on cechować się obniżoną zawartością detergentów oraz substancji zmiękczających, odplamiających, wybielających, zapachowych, konserwujących oraz zapachowych. Takie zmniejszenie porcji wyżej wymienionych substancji lub zamienienie ich naturalnymi odpowiednikami ma na celu chronić skórę przed podrażnieniami oraz reakcjami typu alergicznego. Warto wziąć to pod uwagę szczególnie w przypadku najmłodszych domowników. Do ukończenia pierwszego roku życia organizm i ciało dziecka charakteryzują się daleko idącą niedojrzałością – w odniesieniu do detergentów dotyczy to przede wszystkim właściwości układu immunologicznego oraz skóry. Zwłaszcza że to właśnie w okresie niemowlęcym pojawia się wiele zaburzeń i schorzeń, takich jak reakcje alergiczne, czy atopowe zapalenie skóry.

Skuteczny płyn do prania jest również płynem płuczącym (zmiękczającym). Powinien być on przede wszystkim hipoalergiczny, czyli taki, którego stosowanie wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem pojawienia się reakcji uczuleniowej (jednak nie oznacza to, iż ryzyko zredukowane jest do zera). Jest to powiązane z redukcją stężenia detergentów zawierających uczulające fosforany, jak i wszystkich innych składników, które nie są elementami niezbędnymi – w tym również niektóre komponenty odpowiadające za zapach.

Nie jest tajemnicą, iż większość użytkowników nie jest w stanie samodzielnie zweryfikować, czy dany płyn do prania jest szkodliwy oraz jaka jest jego hipoalergiczność. Dlatego warto szukać tych, które wyróżniają się uzyskaniem odpowiednich certyfikatów, np. Instytutu Matki i Dziecka.

Ekologiczny płyn do prania

Walcząc o uznanie, producenci wprowadzają do sprzedaży środki o neutralnym i coraz bardziej naturalnym dla skóry charakterze. Pojawiają się produkty takie, jak ekologiczny płyn do prania, w których składzie zawarte są komponenty w przeważającej części pochodzące z ekstraktów roślinnych, które pozyskiwane są z nowoczesnych, ekologicznych upraw. Takie produkty cechują się tym, że:

  • zawierają naturalne środki myjące, produkowane na przykład z oleju roślinnego;
  • surowce są pozyskiwane z upraw bez udziału nawozów sztucznych, środków petrochemicznych itp.;
  • nie zawierają konserwantów, fosforanów, substancji zapachowych i sztucznych barwników.

Poza indywidualnymi preferencjami zapachowymi czy sposobu zastosowania, duże znaczenie podczas wyboru środka do prania odgrywa jego cena. Jak wiadomo, ekologiczny płyn do prania to również taki, który nie jest drogi (chodzi głównie o dystrybucję opakowań). Tak więc aktualnie najtańsze proszki do prania kosztują mniej więcej 30 zł za 4 kg. Starczy to na 60 prań, a więc cena detergentu na jedno prania wynosi jedynie 0,6 zł.

Kapsułki natomiast w ilości 40 sztuk, to koszt około 35 zł, a więc jedno pranie wynosi 0,8 zł. Natomiast odnosząc się do środka piorącego, jakim jest płyn do prania, można zauważyć, iż 3L produkt będzie kosztował mniej więcej tyle, co czterokilogramowy proszek i również starczy na około 60 prań. Średnia cena jednego prania (stosując żel lub płyn do prania) wynosi około 0,5 zł.

Płyny do prania z Niemiec – postaw na najwyższą jakość! 

Wybór sprawdzonego płynu do prania może być niezwykle trudnym zadaniem. Przede wszystkim zależy nam na dobrym składzie, wolnym od szkodliwych substancji, które mogłyby w niekorzystny sposób wpłynąć na nasze tkaniny. Należy podkreślić, że wybór tego typu środków jest naprawdę szeroki. Nawet podczas krótkiej wizyty w sklepie stacjonarnym, możemy zostać zaskoczeni ogromem producentów, którzy oferują nam produkty o różnej jakości. Wybór zaufanej marki będzie wiązać się z dużą ilością testów, na które nie każdy z nas może sobie pozwolić. Jeżeli chcesz mieć pewność tego, że sięgasz po sprawdzony produkt, to uważamy, że czym prędzej należy zapoznać się z naszym bogatym asortymentem, w którym znajdziesz sprawdzoną chemię pochodzenia niemieckiego.

 Artykuły z Niemiec przede wszystkim charakteryzują się wysoką funkcjonalnością, ale i również doskonałymi atutami zapachowymi, które również są niezwykle ważne w przypadku płynów do prania. Czas najwyższy postawić na zagraniczne alternatywy!

Niemieckie płyny do prania – czy warto po nie sięgać?

Prawdopodobnie niemiecka chemia kojarzy nam się z dużymi cenami, ponieważ w stacjonarnych punktach, z którymi możemy spotkać się na co dzień, kwoty za takie środki mogą być naprawdę niekorzystne. Nic bardziej mylnego! Wystarczy jedynie wiedzieć, gdzie powinniśmy szukać. Tutaj właśnie pojawia się nasza strona, na której zakupisz niemiecką chemię w dobrej cenie.

 Osobiście uważamy, że warto się na nią zdecydować, ponieważ charakteryzuje się ona ogromną wręcz funkcjonalnością, ale i również składem bogatym w bezpieczne substancje, których często nie można zaznać u konkurencji. Z tymi produktami pranie nabierze całkowicie nowego wymiaru, który wcześniej nie był Ci znany. Spraw by Twoje ubrania nabrały niezapomnianego zapachu, którego poprzednie płyny nie były w stanie zapewnić. Znajdziesz u nas płyny oraz żele do prania od sprawdzonych producentów! 

Zainteresuj się ofertą Chemiaonline.pl

Jesteśmy działalnością, która już od wielu lat zapewnia swoim klientom doskonałe środki. Nasza chemia z Niemiec oraz płyny do prania, to przede wszystkim gwarancja najwyższej możliwej jakości na rynku. Przekonaj się o naszych atutach najszybciej jak to tylko możliwe!

Filtruj według