(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');

Płyn do prania dywanów

Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro
Wszystkich produktów: 11
Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Płyn do prania dywanów

Pranie dywanów oraz tapicerek wielu osobom sprawia dużo trudności. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby oraz środki piorące (np. płyn do prania dywanów), które tę czynność w znaczny sposób ułatwiają. Dołączając do takiego zestawu dobrej jakości odkurzacz piorący, sukces w postaci czystej tapicerki lub czystego dywanu jest gwarantowany. Czym cechują się skuteczne płyny do prania dywanów i tapicerek?

Płyn do prania dywanów przy pomocy odkurzacza – jaki najlepszy?

W przypadku płynu do prania dywanów, jakie są przeznaczone do odkurzaczy piorących, istnieje wiele produktów, które różnią się przede wszystkim pojemnością, ceną oraz stopniem rozcieńczenia. Wybierając płyn do prania dywanów, przede wszystkim należy dostosować środek do indywidualnych potrzeb.

Co najważniejsze, każdy płyn do prania dywanów powinien być nisko pieniący. W innym razie wydostająca się piana może wywołać wiele szkód w urządzeniu piorącym. Tak więc, gdy zależy nam, aby odkurzacz posłużył przez wiele lat, rekomenduje się wybór płynów nisko pieniących.

Drugą istotną kwestią jest skład kupowanego płynu. Zaleca się wybór środków o nieco łagodniejszym charakterze. Zbyt mocny płyn do prania dywanów może uszkodzić jego strukturę, a nawet przyczynić się do powstania przebarwień czy stałych plam.

Ważna jest również forma detergentu. Najlepszym rozwiązaniem są środki w formie płynnej, takie jak płyn do prania dywanów. Zaleca się wybierać produkty, które rozpuszczają się w wodzie i wlewać do odkurzacza jedynie detergenty w płynnej formie – pozwoli to uniknąć zacieków i zadbać o kondycję odkurzacza.

W ofercie pojawiają się również naturalne środki przyjazne środowisku, które ulegają biodegradacji. Warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ skutecznie usuwają trudne zanieczyszczenia i brud, a przy tym nie wywierają negatywnego wpływu na środowisko. Tego typu detergenty nie zawierają między innymi środków rozjaśniających czy wybielaczy. Taki płyn do prania dywanów powinien być stosowany zwłaszcza przez osoby, które mają zwierzęta lub dzieci. Zbyt agresywna chemia mogłaby negatywnie wpłynąć na ich zdrowie.

Płyn do prania tapicerki – jaki najlepszy?

Poszukując odpowiedniego płynu do tapicerki, należy dokonać trudnego wyboru, ponieważ ilość preparatów jest dość duża. Produkty różnią się cenami, pojemnościami oraz stopniami rozcieńczenia. Wiele osób mawia, iż choć tablica Mendelejewa jest jedna, to nie każdy jest w stanie odpowiednio łączyć ze sobą poszczególne pierwiastki. Płyn do prania tapicerki to taki detergent, który jest ściśle przeznaczony właśnie do tego typu powierzchni. Powinien on być nisko pieniący (nie uwzględniając urządzeń do prania suchą pianą). Piana wydobywająca się ze zbiornika może zalać turbinę, przyspieszyć uszkodzenie łożysk itd. W konsekwencji takiego działania odkurzacz piorący będzie nadawał się wyłącznie do naprawy, a gwarant rzadko kiedy uznaje reklamację z powodu zalania turbiny. Co więcej, agresywna chemia może doprowadzić do uszkodzenia tkaniny, jej splotu i struktury oraz spowodować powstawanie plam i przebarwień. Zbyt agresywny płyn do prania tapicerki wlewany do odkurzacza piorącego może doprowadzić również do tego, że prana powierzchnia szybciej ponownie łapie brud. Chcąc zadbać o swój odkurzacz piorący, zawsze należy wlać płyn do prania tapicerki w odpowiedniej konsystencji. Środki chemiczne bardzo często osadzają się na elementach układu natryskowego oraz często zatykają pompki w odkurzaczach piorących. Dobry płyn do prania tapicerki to taki produkt, który dobrze rozpuszcza się w wodzie. Istotna jest również siła działania, a więc pH produktu. Optymalny odczyn produktu do czyszczenia tapicerki ma wartość około 11. Jest to graniczna wartość bezpieczna do zastosowania w przypadku tkanin tekstylnych.

Płyny do prania odkurzaczy i tapicerek – które wybrać?

Jak widać, płyny do prania dywanów i tapicerek mają wiele ze sobą wspólnego. Wielu producentów oferuje produkty, które są adekwatne do obu typów materiałów. Wybór właściwego płynu do odkurzaczy piorących wcale nie jest taką łatwą sprawą. Oferta obejmuje najróżniejsze środki, które między innymi efektywnie usuwają trwałe, zeschnięte zabrudzenia, eliminują brzydkie zapachy oraz błyskawicznie wysychają. W związku z tym, przed zakupem płynu do prania dywanów czy tapicerek należy zastanowić się, jakie wymogi są stawiane takiemu preparatowi.

Filtruj według