(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');

Płyn do płukania tkanin

Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro
Wszystkich produktów: 157
Pokazano 1-20 z 157 pozycji

Płyn do płukania tkanin

Problemem, który wiąże się ze środkiem do prania, jakim jest płyn do płukania, nie jest spora ilość szkodliwych substancji, z którymi użytkownik ma styczność przy każdym zastosowaniu, a fakt, iż w trakcie jego regularnego stosowania, mają one kontakt z ciałem, a w konsekwencji dostają się do organizmu.

Płyn do płukania tkanin – specyfika produktu

Płyn do płukania tkanin jest produktem bardzo popularnym, który został zaprojektowany po to, aby zachować miękkość ubrań, przy jednoczesnym nadaniu im przyjemnego, świeżego zapachu. Płyn do płukania tkanin stosowany jest w większości domów, dzięki temu, iż jest on łatwo dostępny i względnie niedrogi.

Jednak aspektem, z którego znaczna część konsumentów nie jest świadoma tego, że płyn do płukania tkanin może być pełny szkodliwych substancji chemicznych, które mogą zagrozić zdrowiu, szczególnie zdrowiu dzieci. Oczywiście nie każdy płyn do płukania jest tak szkodliwy, ale spora ilość produktów ogólnie dostępnych na rynku przeładowana jest chemią. Mimo iż kampanie reklamowe mogą sugerować, iż są one idealne dla całej rodziny, istnieją pewne fakty, których te firmy wolą nie ukazywać swoim konsumentom, aby uchronić swoje interesy

Podobnie jak inne związki chemiczne, które są stosowane do produkcji środków czyszczących, tak i płyny do prania mogą zawierać szkodliwe składniki, które są wykrywalne od razu.

Niejeden płyn do płukania tkanin powoduje zabrudzenia skórne i problemy z oddychaniem, gdy dojdzie do bezpośredniego lub pośredniego kontaktu z nim. Stwierdzono nawet, iż płyn do płukania tkanin (ponad połowa ogólnie dostępnych produktów) zawiera więcej niż dwie substancje chemiczne, które są znane z tego, iż przyczyniają się do powstania komplikacji zdrowotnych. W związku z powyższym, warto przed zakupem płynu do płukania nieco bliżej przyjrzeć się zawartym w nim substancjom, aby wiedzieć, które mogą spowodować negatywne dla zdrowia skutki. Tak więc płyn do płukania tkanin może zawierać takie szkodliwe substancje, jak:

  • Alfaterpinol – jest bezbarwną, łatwopalną cieczą o zapachu bzu, która jest stosowana jako dodatek zapachowy do zmiękczaczy tkanin. Związek ten może prowadzić do rozwoju takich schorzeń jak: hipotermia, zaburzenia w ośrodkowym układzie nerwowym, przewlekłe bóle głowy, nerwica i depresja, podrażnienie błon śluzowych praz zaburzenia koordynacji mięśniowej.
  • Octan benzylu – jest aromatem, który bardzo często zawiera w sobie płyn do płukania tkanin oraz inne środki zmiękczające tkaniny. Ma zbliżony do poprzedniego zapach kwiatowy oraz jest bezbarwną cieczą. Z latami zastosowań, obecność tego związku zaczęto wiązać z wystąpieniem takich dolegliwości jak: bóle głowy, trudności w oddychaniu, podrażnienie oczu, zwiększone ryzyko raka trzustki.
  • Alkohol benzylowy – jest bezbarwnym związkiem o przyjemnym zapachu, który pozyskuje się z roślin kwiatów. Zawierają go głównie środki piorące jak płyn do płukania tkanin, oraz olejki eteryczne kwiatów, takich jak jaśmin czy hiacynt. Jego kontakt z ciałem może przyczynić się do bóli głowy, zatruć i wymiotów, infekcji górnych dróg oddechowych oraz zaburzeń czynności ośrodkowego układu nerwowego.
  • Octan etylu – jest słodko pachnącym składnikiem, który stosowany jest jako rozpuszczalnik w wielu produktach gospodarstwa domowego. Environmental Protection Agency uważa octan etylu za odpad niebezpieczny, którego należy unikać. Może on przyczynić się do osłabienia i anemii, infekcji dróg oddechowych, uszkodzenia wątroby i nerek.
  • Chloroform – to gęsta, bezbarwna ciecz o słodkawym zapachu, którą zawiera niejeden płyn do płukania tkanin. Związek ten został uznany za czynnik rakotwórczy. Systematyczne stosowanie produktów, które zawierają chloroform, może przyczynić się do wystąpienia problemów zdrowotnych, takich jak: senność, bóle głowy, uszkodzenie nerek i wątroby, choroby serca, zawroty głowy i nudności, schorzenia dermatologiczne oraz infekcje dróg oddechowych.

Lenor płyn do płukania tkanin – bezpieczny środek o zaskakującym działaniu

Lenor płyn do płukania tkanin zapewnia długotrwałą świeżość – każdej nocy i każdego dnia. Zawiera w sobie naturalne substancje zapachowe, które uspokajają zarówno emocje, jak i ducha. Lenor płyn do płukania zamiast szkodliwych substancji zapachowych wymienionych powyżej, zawiera akordy mimozy, róży miododajnej oraz kremowej brzoskwini. Aby cieszyć się działaniem swojego ulubionego płynu do zmiękczania tkanin, zaleca się stosować go wraz z perełkami zapachowymi. Lenor płyn do płukania zapewnia zarówno długotrwałą świeżość, jak i nadaje ubraniom miękkość i uczucie wygody. Co więcej, Lenor płyn do płukania zmniejsza gniecenie się materiału, ułatwia prasowanie i skraca czas schnięcia tkanin.

Filtruj według