(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');

Tabletki do zmywarki

Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro
Wszystkich produktów: 16
Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Tabletki do zmywarki

Wraz z pojawieniem się na rynku automatycznych zmywarek, proces mycia został znacznie usprawniony. Pozwoliło to ułatwić codzienne sprzątanie po posiłkach, zwłaszcza tych spędzonych w sporym gronie. Nowoczesna zmywarka wymaga stosowania właściwych preparatów myjących oraz takich, które uchronią urządzenie przed osadzaniem się kamienia. Środki te mają najróżniejsze formy, takie jak: proszek do zmywarki, kapsułki do zmywarki, kostki do zmywarki czy tabletki do zmywarki. Jaka postać detergentu jest najlepsza? Co zawierają w sobie takie środki?

Kostki do zmywarki – specyfika produktu

Warto pamiętać, iż odpowiednie kostki do zmywarki nie muszą mieć dużej mocy – szczególnie gdy w zmywarce znajdują się jedynie szklanki, kubki po kawie i herbacie. Kostki do zmywarki o większej sile działania są rekomendowane do mycia brudnych, zaschniętych i tłustych talerzy. Nie zaleca się stosowania takiego detergentu przy krótkim programie i niskiej temperaturze, ponieważ w takich warunkach tabletka nie rozpuści się i na naczyniach pozostaną jej resztki. W przypadku gdy w mieszkaniu woda jest bardzo twarda i kostki do zmywarki sobie z nią nie radzą, zaleca się zastosować dodatkowo sól.

Tabletki, kapsułki, proszek do zmywarki – skład

Każdy wie, jak wyglądają kapsułki, kostki i tabletki do zmywarki. Są one niewielkie, prostokątne i łatwe w zastosowaniu – wystarczy jedynie rozpakować z folii i umieścić we właściwym miejscu w zmywarce. Rozpuszczalna w wodzie powłoka uwolni całą masę składników czyszczących, dzięki którym naczynia będą lśniące i idealnie czyste. Ta prostota, z jaką wiążą się zarówno tabletki, kapsułki, jak i kostki do zmywarki, kończy się, w momencie dokładniejszego przyjrzenia się składowi takiego detergentu oraz temu, co się z nim dzieje po tym, gdy opuści już zmywarkę. Popularne tabletki do zmywarki zawierają w sobie:

  • fosforany (rozporządzeniem Rady Europy zakazano już ich stosowania, jednak niejedne kostki do zmywarki mają je w swoim składzie);
  • związki wybielające na bazie tlenu;
  • fosfoniany;
  • polikarboksylany;
  • enzymy (proteaza, amylaza, lipaza);
  • fosfoniany;
  • kompozycja zapachowa.

Oczywiście wyżej wymienione substancje powinny być bezpieczne dla człowieka oraz nieszkodliwe dla środowiska. Niestety kapsułki do zmywarki zawierają w swoim składzie również syntetyczne polimery (np. polioksyetylenowany 40 molami tlenku etylenu, uwodorniony olej rycynowy oznaczany symbolem PEG-40), a wodo rozpuszczalna folia produkowana jest z alkoholu poliwinylowego (PVA). Wyżej wymienione związki są trudno-biodegradowalne. W formie takiego mikro plastiku przedostają się do wody, a z niż do organizmów żywych, które się w niej znajdują. W tym względzie lepszym detergentem jest proszek do zmywarki, którego formuła nie wymaga formowania, jak to wygląda w przypadku tabletki do zmywarki.

Warto również uwzględnić, iż tabletki do zmywarki mogą występować również w formie 3 w 1 – oznacza to, iż spełniają one trzy funkcje – myją, nabłyszczają i chronią zmywarkę przed osadzaniem się kamienia.

Proszek do zmywarki cechuje się tym, że poza właściwościami czyszczącymi, wykazuje również właściwości odkażające i jest w pełni bezpieczny dla zdrowia – czego niestety nie można stwierdzić w przypadku innych detergentów. Proszek do zmywarki to aktywny preparat, zalecany w szczególności do usuwania zabrudzeń, np. zaschniętych resztek jedzenia czy tłuszczu. Niestety nie zawsze jest on lepszym rozwiązaniem niż kapsułki do zmywarki, ponieważ w przypadku szklanych naczyń może przyczynić się do powstania nieestetycznych smug.

Fairy platinium – kapsułki, które warto mieć w swojej kuchni

Jednym z coraz częściej wybieranych przez klientów środków do zmywarek, są kapsułki Fairy Platinium. Unikalna formuła produktu sprawia, iż jest on czymś więcej niż tylko zwykłą tabletką do zmywarki. Formuła Fairy Platinium opiera się o ulepszoną technologię, która sprawia, że zmywarka lśni czystością, podobnie jak umyte w niej naczynia. Ich niezwykła siła czyszcząca została wzbogacona o potrójną płynną formułę, która jest w stanie dotrzeć nawet do najgłębszych części zmywarki i usuwając nagromadzony w niej tłuszcz, zostawić ją świeżą i czystą. Dla najnowszego Fairy Platinium nie ma wyzwań niemożliwych do pokonania. Jest to produkt wyznaczające nowe standardy w zmywaniu. To właśnie nowa metoda Fairy Platinium sprawiła, iż środek ten to już nie tylko jakieś tabletki do zmywarki.

Filtruj według