Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!
Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!
Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona
Pasta do zębów dla niemowląt i starszych dzieci
O higienę jamy ustnej maluszka należy zadbać już od pierwszych dni jego życia. Na samym początku ogranicza się ona do troski o czystość dziąseł. Dzięki zastosowaniu mokrego gazika, a dokładniej poprzez pocieranie dziąsła niemowlęcia po karmieniu, usuwane są bakterie i zanieczyszczenia. Pomocne mogą okazać się również sylikonowe szczoteczki do dziąseł, które rodzic nakłada na palec. Pomagają one oczyścić dziąsła dziecka, jak również znajdują zastosowanie w masażu i łagodzeniu bólu czy swędzenia w trakcie ząbkowania. W momencie pojawienia się pierwszych zębów rodzice stają przed dylematem: jaka pasty dla dzieci oraz jakie szczoteczki do zębów dla dzieci będą najlepsze dla maluszka.
Szczoteczki do zębów dla dzieci – którą warto wybrać?
Mycie zębów niemowlaka powinno przybrać charakter codziennego rytuału. Z początku najlepiej, aby przybierało ono formę zabawy i uczyło dziecko obowiązku higieny jamy ustnej już od momentu pojawienia się pierwszych ząbków. W związku z tym, iż szczoteczki do zębów dla dzieci dostępne są w najróżniejszych odmianach, mycie zębów u maluszka może poza obowiązkiem stać się dla niego niepowtarzalną zabawą. Wybór szczoteczki do zębów dla dzieci powinien uwzględniać następujące wskazówki:
- Szczoteczki do zębów dla dzieci powinny cechować się odpowiednimi wymiarami, dopasowanymi do wieku i potrzeb dziecka, a więc około 12 cm oraz kształt, który pozwala na wygodne trzymanie w dłoni,
- Główki szczoteczek do zębów dla młodszych dzieci powinny mierzyć około 2 cm, a dla starszych 3 cm, aby bez problemu dotrzeć do każdego zakamarka jamy ustnej dziecka;
- Włosie powinno być miękkie, gdyż pozwoli to uniknąć ewentualnego dyskomfortu;
- Kolorowe sfery na szczoteczce są przede wszystkim po to, aby ułatwić starszym dzieciom nakładanie odpowiedniej ilości pasty i uniknąć jej nadmiaru.
Pasty dla dzieci – czym kierować się podczas wyboru?
Pasta do zębów dla niemowląt, w związku z tym, iż nie ma ono jeszcze zębów, ma na celu wyczyszczenie powierzchni dziąseł. Zaleca się, aby pasta do zębów dla niemowląt zaaplikowana została na gazik nasączony w przegotowanej wodzie. Zabieg wyczyszczenia dziąseł u maluszka polega na dokładnym przetarciu powierzchni dziąseł. Z biegiem czasu wraz z pojawiającymi się ząbkami należy do codziennej higieny dodać pasty dla dzieci, które zadbają również o zęby. Ze względu na różnice w budowie zębów dzieci i dorosłych oraz inne zapotrzebowanie na fluor, dla dziecka warto wybrać pastę, która będzie uwzględniała dziecięce potrzeby. Dokonując zakupu pasty dla dzieci, należy więc zwrócić uwagę na takie aspekty, jak:
- Zawartość fluoru – dla małych pociech najlepszym wyborem są pasty dla dzieci bez dodatku fluoru, np. Splat. Fluor, który wzmacnia szkliwo, można stosować od drugiego roku życia, np. Theramed 1-6, czy Signal pasta dla dzieci. W wieku 8 lat dzieci mogą już stosować pasty przeznaczone dla dorosłych, należy jednak zachować ostrożność z uwagi na fluor, gdyż jego nadmiar powoduje fluorozę, a więc chorobę związaną z uszkodzeniem szkliwa zębów;
- Jakość składników - dobrze, aby pasty dla dzieci (jak również pasta do zębów dla niemowląt) była na bazie naturalnych składników, takich jak żel krzemowy czy wyciągi roślinne, np. z lukrecji i tymianku. Należy także unikać sztucznych składników, jak również substancji ścierających, które mogą przyczynić się do uszkodzenia szkliwa;
- Smak i konsystencja pasty – należy dobrać pastę w taki sposób, aby odpowiadała maluchowi, co z kolei ułatwi życie rodzicom. W związku z tym producenci prześcigają się, zaspokajając potrzeby naszych dzieci i na rynku można znaleźć pasty o wielu smakach, np. lodów truskawkowych, jabłka, wieloowocowe czy o smaku gumy do żucia.
Mycie zębów u dzieci - jak wygląda higiena jamy ustnej?
Odpowiedni wybór pasty dla dzieci i szczoteczki do zębów dla dzieci pomogą chronić pociechę przed chorobami dziąseł oraz próchnicą. Sam dobór akcesoriów niewiele jednak zdziała bez właściwego przykładu, jaki powinni dawać rodzice. Istotne jest w tym przypadku wspólne mycie zębów, jak również nauka higieny nie tylko jamy ustnej, ale także samej szczoteczki, którą powinno się wymieniać co 2-3 miesiące orz odkładać tak, aby główka nie miała kontaktu główką innej szczoteczki.