(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');

Wybielacze do tkanin

Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro
Wszystkich produktów: 19
Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Wybielacze do tkanin

Białe tkaniny dość łatwo ulegają zabrudzeniu, a w wyniku wielokrotnego prania tracą swoją biel. Przywrócenie im świeżego wyglądu i blasku wcale nie jest takie trudne, o ile zostanie zastosowany odpowiedni wybielacz. Jaki detergent jest skuteczny i spełni oczekiwania każdego klienta? Czy istnieje jeden uniwersalny wybielacz do tkanin?

Wybielacz do tkanin – specyfika produktu

Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów, których głównym zadaniem jest przewrócenie bieli, jak i usunięcie uporczywych zabrudzeń oraz maczania (dip-dye) kolorowych ubrać w celu uzyskania efektywnych przebarwień w formie tonalnego przejścia między częścią naturalną a wybieloną.

Nadając nowy wygląd ubraniom przy pomocy wybielacza, zaleca się jednak pamiętać o zachowaniu właściwego czasu maczania, tak aby nie doprowadzić do powstania ostrej linii oddzielającej dwie części ubrania. Świetnym rozwiązaniem wtedy jest zastosowanie wybielacza w sprayu, który gwarantuje precyzyjną aplikacją pożądanej ilości detergentu.

Ze względu na silne właściwości dezynfekujące i bakteriobójcze wybielacz do tkanin może być również stosowany do czyszczenia urządzeń sanitarnych, szczególnie narażonych na kumulowanie się kamienia. Wybierając wybielacz do białych ubrań, należy zwrócić uwagę na takie cechy, jak: rodzaj substancji aktywnej, pojemność, rodzaj opakowania.

Wybielacz – czynniki warunkujące jego skuteczność

Jak już wcześniej wspomniano, czynnikami, na które należy zwrócić szczególną uwagę, wybierając wybielacz do tkanin, są: rodzaj substancji aktywnej, pojemność oraz rodzaj opakowania.

Biorąc pod uwagę pierwszą cechę, jaką jest rodzaj substancji aktywnej, wyróżnia się:

  • Wybielacze tlenowe – zawierają w swym składzie kryształki sody oraz wodę utlenioną. Poza tradycyjnym zastosowaniem (wybielaniem ubrań), można go stosować również do usuwania zabrudzeń z paneli podłogowych. Aby zaczął działać, należy dodać go do wody, ponieważ dopiero wtedy wchodzi z nią w reakcję chemiczną, podczas której uwolniony zostaje aktywny tlen. Jego zadaniem jest usunięcie bakterii, brudu oraz nieprzyjemnego zapachu. Ponadto tego typu wybielacz świetnie radzi sobie z plamami pochodzenia organicznego – ziemią, trawą, piciem i jedzeniem, nawet w przypadku, gdy zabrudzenia są już zaschnięte. Dużą jego zaletą jest to, iż można go łączyć z innymi środkami piorącymi. Z uwagi na fakt, iż nie zawiera on toksycznych substancji, taki wybielacz do tkanin jest bezpieczny dla środowiska. Zapaleni miłośnicy ekologii powinni od razu decydować się na produkty o większej pojemności. Dzięki temu mniej plastikowych opakowań zostanie wyeksploatowanych. Wśród głównych zalet wybielacza tlenowego należy wymienić również to, iż może być on stosowany do tkanin kolorowych (z wyjątkiem tych wykonanych z wełny i jedwabiu). Co więcej, ma on szerokie spektrum zastosowań. Wybielacz tlenowy może służyć do czyszczenia powierzchni plastikowych, drewnianych, ceramicznych oraz szklanych. Usuwa także zabrudzenia z zastawy stołowej. Warto jednak pamiętać, aby dostosować się do wskazań zawartych an opakowaniu.
  • Wybielacze chlorowe – ich skład opiera się głównie o substancję aktywną, jaką jest podchloryn sodu. Aktywne działanie takiego detergentu jest wynikiem procesu utleniania, w którego czasie wydzielają się również niewielkie ilości chloru, emitującego charakterystyczny zapach. Wybielacz chlorowy stosowany w dużych ilościach wykazuje drażniące działanie, szczególnie dla błon śluzowych, dróg oddechowych i oczu. Prowadzą także do zmniejszenia wytrzymałości tkanin. Świetnie jednak wybielają oraz niszczą bakterie. Ich prawidłowe wykorzystanie zapewnia zarówno bezpieczeństwo, jak i doskonałe efekty czyszczące i wybielające. Zachowanie szczególnych środków ostrożności w tym przypadku oznacza nie tylko przechowywanie detergentu w miejscu niedostępnym dla najmłodszych, ale także niełączenie go z innymi produktami piorącymi. Zaistniała wówczas reakcja chemiczna może przyczynić się do osłabienia struktury tkanin oraz stworzyć poważne zagrożenie dla zdrowia.Odnosząc się do pojemności, zaleca wybierać się produkty, których czynnik ten jest większy. Przeważnie mają one opakowania, które pozwalają na łatwe dozowanie ilości środka, np. za pomocą nakrętki. Taki wybielacz do tkanin jest nie tylko ekologiczny, ale również korzystny dla domowego budżetu.

Warto również wiedzieć, iż wszelkiego rodzaju produkty w sztyfcie bądź w sprayu zwiększają funkcjonalność detergentu, ponieważ pozawalają na jego precyzyjną aplikację.Filtruj według