(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');

Ajax

Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro

Lista produktów marki Ajax

Wszystkich produktów: 25
Pokazano 1-24 z 25 pozycji

Ajax

Ajax jest marką należącą do firmy Colgate-Palmolive, która zajmuje się produkcją środków czystości. Asortyment marki to przede wszystkim produkty do czyszczenia każdej powierzchni, jak np. uniwersalne płyny do mycia, Ajax do podłóg, Ajax płyn do szyb, czy też inne mleczka i proszki do czyszczenia. Produkty marki Ajax cechują się świeżym zapachem i wysoką jakością.

Historia marki Ajax

Po raz pierwszy marka Ajax została wprowadzona do sprzedaży w 1958 roku, gdy zadebiutowała we Francji ze słynnym logo Ajax „Białe Tornado”. Pięć lat później, a dokładnie w 1963 roku wprowadzono do asortymentu marki pierwszy produkt do czyszczenia szyb w postaci sprayu. Reklamowany był jako środek Ajax, który sprawia, że okna wręcz znikają. W 1970 roku marka Ajax wprowadziła pierwszy proszek do czyszczenia „Podwójne chlorowanie”, który stanowił pierwowzór dostępnego obecnie proszku „Podwójne wybielanie”. Przeznaczony był specjalnie do emaliowanych powierzchni, takich jak np. kuchenki gazowe czy zlewy. Dokładnie cztery lata później producent zdecydował się na wprowadzenie do swojej linii środków chemicznych pierwszego mleczka do czyszczenia, które eliminuje tłuszcz bez rysowania powierzchni emaliowanych czy też wykonanych ze stali nierdzewnej, pozostawiając je z idealnym połyskiem i czystością.

W 1985 roku sfinalizowano prace prowadzące do stworzenia oraz wprowadzenia do systematycznej sprzedaży przyjemnego w zapachu płynu do czyszczenia – Ajax Fresh. Nie tylko umożliwia on likwidację brudu, np. z kafelek na podłogach i ścianach, ale również gwarantuje odświeżenie powietrza w każdym pomieszczeniu w domu. W cztery lata później udoskonalono preparat Ajax płyn do podłóg. Od tego czasu innowacyjny Ajax do podłóg nie wymagał spłukiwania. Podłogi pozostawały czyste, błyszczące i bez smug a Ajax płyn zyskiwał coraz większą popularność.

W 1990 roku marka Ajax doznała prawdziwej technologicznej rewolucji. W jej gamie pojawiły się nowe produkty, w tym całkowicie przeznaczone do łazienek, które pozwalały na eliminację kamienia bez szorowania. Natomiast, rok 1997 zapisał się w historii firmy jako kolejna innowacja Ajax – do sprzedaży wprowadzono serię Floral Fiesta, a więc unikalną linię środków czyszczących, cechującą się kwiatową wonią. Do skutecznej i efektywnej walki z brudnymi szybami, w 1998 roku marka zaproponowała preparat Ajax Triple Action – udoskonaloną linię produktów do szyb, które uodparniają je na kurz, deszcz i zanieczyszczenia. Rok później w sklepach pojawił się produkt Ajax Shower Poer, który służy do usuwania osadu z mydła i kamienia w łazienkach i toaletach oraz zapobiega powstawaniu kolejnych zabrudzeń tego typu.

W 2005 roku marka Ajax stworzyła środek służący do likwidacji najtrudniejszych uporczywych zabrudzeń – Ajax Professional, który eliminuje stwardniały kamień i przypalony tłuszcz. Po pięciu latach, a więc w 2010 roku, Ajax włączył się w walkę o ochronę środowiska naturalnego, w związku z czym zdecydował się wprowadzić innowacyjne butelki, w których produkcji wykorzystuje się mniej plastiku, który mimo wszystko i tak pochodzi z recyklingu. W 2011 roku firma Ajax odmieniła swoją standardową linię Floral Fiesta, nadając jej jeszcze bardziej intensywny, trwały zapach. Niesamowite osiągnięcia marki Ajax, jak do tej pory, kończy rok 2013, gdy wprowadzono na rynek innowacyjne rozwiązanie Eco Refail. Mnóstwo środków czyszczących marki Ajax dostępnych jest w postaci skondensowanych zapasów, które po rozcieńczeniu z wodą nadają się od razu do zastosowania.

Ajax płyn do podłóg – niesamowity produkt o zaskakującym działaniu

Ajax do podłóg doskonale sprawdzi się w przypadku czyszczenia płytek podłogowych i ściennych. Dostępny jest w wielu wariantach zapachowych, takich jak np. lawenda i kwiat lotosu. Ajax płyn usuwa brud, tłuszcz oraz osady. Co więcej, pozostawia połysk i warstwę ochronną, dzięki której brud trudniej osiada na powierzchniach. Te wszystkie wyżej wymienione czynniki sprawiają, iż Ajax płyn do podłóg jest preparatem, który warto mieć w swojej szafce z chemią.

Filtruj według