(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');

Do kąpieli dla dzieci

Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro
Wszystkich produktów: 12
Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Płyn do kąpieli dla dzieci

Skóra niemowląt i noworodków jest niezwykle podatna na podrażnienia i delikatna. Należy pielęgnować ją w łagodny sposób, aby nie doprowadzić do jej przesuszenia, które mogłoby skutkować łuszczeniem się naskórka, zaczerwienieniem czy nawet reakcjami alergicznymi. Podstawą jest więc delikatne oczyszczanie, w którego trakcie usunięte ze skóry zostaną bakterie i zanieczyszczenia, a jednocześnie nienaruszona zostanie naturalna warstwa lipidowa naskórka. Aby to osiągnąć, niezbędny jest odpowiedni płyn do kąpieli dla niemowląt.

Płyn do kąpieli dla dzieci – ogólna charakterystyka

Kąpanie niemowląt przy użyciu zwykłego mydła groziłoby zmyciem tak zwanego płaszcza lipidowego skóry, który ochrania ja między innymi przed nadmiernym wysuszeniem, a tym samym także przed podrażnieniami oraz drobnoustrojami chorobotwórczymi. W przypadku zabiegów pielęgnacyjnych należy więc wybierać specjalne kosmetyki, przeznaczone do higieny dzieci od pierwszych dni życia. To samo dotyczy wyboru produktu, jakim jest płyn do kąpieli dla niemowląt. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich skład, który powinien być jak najbardziej naturalny i najkrótszy. Złym wyborem jest więc płyn do kąpieli dla dzieci, którego działanie opiera się na zawartości silnych środków myjących, jak SLES czy SLS. Dobry płyn do kąpieli dla niemowląt powinien nie tylko delikatnie oczyścić skórę, ale także wzmocnić i chronić jej naturalną warstwę lipidową. Najbardziej rekomendowanymi kosmetykami do pielęgnacji niemowląt są więc emolienty, które zadbają niemal o każdy rodzaj skóry, w tym również o bardzo suchą, dotkniętą atopowym zapaleniem skóry czy objawami alergii.

Kiedy stosować płyn do kąpieli dla niemowląt?

Nowonarodzone dziecko pojawia się na świecie utulone mazią płodową, która pełni bardzo ważną funkcję ochronną, zabezpieczając małego człowieka przed drobnoustrojami. W związku z tym noworodek tuż po porodzie jest wyłącznie wycierany, natomiast z pierwszą kąpielą czeka się przynajmniej kilka godzin, co pozwala przedłużyć czas działania naturalnej bariery ochronne oraz zapobiec nadmiernemu przesuszaniu skóry i ewentualnym infekcjom. Płyn do kąpieli dla niemowląt jest najlepszym środkiem myjącym, jaki można zastosować w przypadku nowonarodzonych dzieci, ponieważ zawarte w nim substancje mogą ulec rozpuszczeniu w dużej ilości wody, co sprawia, że ich stężenie ulega znacznej redukcji i jest bardzo bezpieczne dla delikatnej skóry maluszka. Płyn do kąpieli dla dzieci należy dodać w niewielkiej ilości do wanienki wypełnionej ciepłą, a nie aplikować go bezpośrednio na ciało dziecka, dzięki czemu substancje myjące delikatnie rozpuszczają zanieczyszczenia, nie wysuszając i nie podrażniając naskórka. Nie zaleca się jednak codziennego mycia maluszka, lecz jedynie co 2-3 dni, ponieważ jest to w pełni wystarczające, aby utrzymać właściwą higienę noworodka, bez naruszania naturalnej bariery ochronnej jego skóry.

Bezpieczny płyn do kąpieli dla niemowląt – czyli jaki?

Bezpieczny dla niemowlęcej skóry płyn do kąpieli dla dzieci to prosty kosmetyk, o Naturalnym składzie, w którym nie znajdują się parabeny, mydła, alkohole, barwniki i żadne silne środki myjące. Idealny płyn do kąpieli dla dzieci to produkt, który poza łagodnymi surfaktantami, zawiera również substancje, jak oleje roślinne, ekstrakty z owsa, proteiny ryżu, ekstrakty z hibiskusa, lawendy czy rumianku. Każdy składnik tego typu ma pozytywne działanie na kondycję skóry, gdyż odżywia ją, nawilża, regeneruje lub delikatnie natłuszcza. Co więcej, olejki eteryczne mogą również ułatwić dziecku wyciszenie się i spokojne zasypianie, co okaże się bardzo ważne zwłaszcza w trakcie bolesnych kolek czy ząbkowania. Płyn do kąpieli dla dzieci, który pozytywnie wpłynie na kondycję ich skóry to taki, który zawiera w swoim składzie na przykład olej lniany, bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminę E. Olej z lnu uzupełnia braki w naturalnej powłoce lipidowej naskórka, tym samym chroni ją przed wnikaniem patogenów oraz utratą wody. Co więcej, sprawia, że staje się ona idealnie gładka i miękka. Popularny jest również płyn do kąpieli dla dzieci na bazie oliwy z oliwek, który może być stosowany już po pierwszym miesiącu życia. Oliwka delikatnie oczyszcza skórę, lekko natłuszcza ją i nawilża, a zawarte w niej składniki odżywcze świetnie ją pielęgnują.

Filtruj według