(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');

Karcher

Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro

Lista produktów marki Karcher

Wszystkich produktów: 84
Pokazano 1-24 z 84 pozycji

Proszek Karcher

Każdy, kto zalicza się do grona osób, którym brud i bałagan są wstrętne, a preferują czystość i starają się, by w ich domu panował porządek, powinien zadbać o każdy szczegół. Skoro raz na jakiś czas prane są tekstylia (np. zasłony i firany) oraz regularnie odkurzana i myta podłoga, należy pamiętać również o czyszczeniu dywanów. One również się brudzą, a do tego kumuluje się w nich dużo kurzu, bakterii, roztoczy i nieprzyjemnych zapachów. Poza systematycznym odkurzaniem, np. raz w roku (bądź częściej lub rzadziej, w zależności od indywidualnych potrzeb) dywany należy wyprać. Rzecz jasna najprościej jest oddać dywan do pralni lub nabyć specjalny odkurzacz piorący. Niestety czasem jest to dość kosztowne rozwiązanie. Posiadacze takiej maszyny piorącej powinni zaopatrzyć się w specjalne środki do czyszczenia dywanów, tapicerek i wykładzin, takie jak np. proszek Karcher.

Proszek Karcher – właściwości produktu

Proszek Karcher jest produktem nowej generacji, opartym o formułę iCapsol, który przeznaczony jest do czyszczenia wykładzin tekstylnych oraz tapicerki meblowej w trybie odsysania i spryskiwania. Cechuje się on takimi właściwościami, jak:

 • Skuteczność podstawowego czyszczenia wykładzin tekstylnych i tapicerek;
 • Rozpuszcza mocne zabrudzenia olejowe, tłuszcze i plamy mineralne;
 • Jest w formie proszku;
 • Oparty jest o technologię iCapsol (nie trzeba płukać, dlatego powierzchnie nie są przemoczone);
 • Wykazuje bezpieczne działanie czyszczące;
 • Proszek Karcher obejmuje czyszczenie we wszystkich zakresach temperaturowych;
 • Jest on wzbogacony o system eliminacji zapachów (usuwa nieprzyjemne zapachy tj. pot, nikotyna, uryna itp.);
 • Poprawia higienę posadzki;
 • Redukuje czas płukania;
 • Zapewnia świeży, przyjemny zapach;
 • Proszek Karcher jest wolny od środków wybielających.

Jak stosować proszek do prania tapicerki i wykładzin Karcher?

Proszek Karcher jest bardzo prosty w zastosowaniu. Wystarczy go rozpuścić w czystej wodzie w zbiorniku przeznaczonym na środek czyszczący i odstawić na 5-10 minut. Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie powierzchni pod kątem odporności na wodoszczelność i wybarwienia. Rekomendowana temperatura prania mieści się w granicach 20-60 stopni Celsjusza przy włóknach w pełni syntetycznych.

Kiedy proszek do prania Karcher nie jest najlepszym rozwiązaniem?

Zdarzają się również zabrudzenia, których likwidacja sprawia wiele kłopotu, np. plama wosku od roztopionej świeczki. W tym przypadku proszek Karcher może okazać się nieskuteczny w pierwszej fazie czyszczenia takiego zabrudzenia. Z początku najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie gruby ręcznik papierowy i żelazko. Sposób działania jest nadzwyczaj prosty – należy umieścić papier na zacieku i następnie go zaprasować.

Bywają przypadki, kiedy to jeszcze większe poplamienie materiału, zmniejsza widoczność zabrudzenia, np. polanie białym winem miejsca ubrudzonego czerwoną wersją tego napoju rozjaśni jego kolor. Czasem można zetknąć się z bardziej uporczywymi plamami. Są nimi na przykład te, które powstały na skutek zetknięcia wykładziny ze smarem, lub inną tłustą substancją. W takiej sytuacji, zastosowanie środka piorącego (np. proszek Karcher) należy wzbogacić w procesie prania o mąkę ziemniaczaną. Można również przetrzeć brudną powierzchnię wilgotną szmatką, bądź gąbką i pokryć je kremem do golenia. Po wyschnięciu zaleca się przetrzeć wcześniej poplamioną powierzchnię. Niektóre plamy można nawet usunąć, stosując wyłącznie zwilżony papier.

Mimo wszystko, w przypadkach wyjątkowych, po pozbyciu się plam innymi metodami, na sam koniec zaleca się wyprać powierzchnię przy pomocy odpowiednich preparatów, jak np. proszek Karcher. Środki te są dodatkowo wzbogacone o olejki zapachowe, które sprawiają, iż w całym pomieszczaniu będzie unosiła się przyjemna woń.

Czasem znakomitym wsparciem proszku do prania wykładzin i tapicerek może okazać się po prostu woda z octem lub sok z cytryny. Należy jednak uważać, aby nie doprowadzić do odbarwienia tkaniny. Konieczność eliminacji brzydkich zapachów oraz pojawiających się regularnie zabrudzeń sprawia, iż ludzie rezygnują z zakupu wykładzin. Na szczęście, zakup odpowiednich preparatów, jak np. proszek Karcher, oraz znajomość kilku prostych metod prania, pozwala utrzymać wykładzinę w czystości w tani i prosty sposób.

Płyn Karcher

Ciekawie zaaranżowane Biuro, w którym panuje czystość i ład, to idealne miejsce do intensywnej pracy. Wykładzina stanowi element wyposażenia, który nadaje wnętrzu przyjemny klimat, jednak również najłatwiej się brudzi. By odzyskać nienaganny wygląd i świeżość wykładziny rekomenduje się wyczyszczenie jej metodą ekstrakcyjną. Cały proces opiera się o kilkukrotne płukanie materiału specjalnym płynem, który rozpuszcza brud (np. płyn Karcher). Po zakończeniu prania wykładzina jest dokładnie wypłukana wodą, czysta i odświeżona, a zarazem całkowicie bezpieczna dla użytkowników.

Płyn Karcher – właściwości

Płyn Karcher jest płynem do płukania dywanów, który skutecznie usuwa brud oraz pozostałości środków powierzchniowo czynnych z powierzchni tekstylnych i wykładzin. Co więcej, skraca on czas płukania, odświeża włókno i kolory dywanów i wykładzin. Płyn Karcher cechuje się takimi właściwościami, jak:

 • Skraca czas płukania o połowę;
 • Zapewnia odświeżenie koloru materiału;
 • Powierzchownie wysycha szybko;
 • Ma świeży, przyjemny zapach;
 • Neutralizuje wrażliwe na alkalia włókna jak wełna;
 • Wykazuje bezpieczne działanie czyszczące.

Płyn Karcher gwarantuje efektywne płukanie wykładzin i dywanów – skutecznie usuwa po czyszczeniu resztki detergentu z powierzchni tekstylnych i powierzchni dywanów. Co więcej, redukuje on pracę przy płukaniu. Włókna stają się zneutralizowane, kolory wygładzone i odświeżone.

Higiena i czystość – pranie wykładziny w biurze

W obecnym czasie duża liczba osób zmaga się z różnymi alergiami, z których wiele jest spowodowanych przez roztocza bytujące w kurzu oraz zwierzęta. Warto wiedzieć, iż można w łatwy sposób osiągnąć przestrzeń przyjazną alergikom, nawet gdy długo przebywały w niej koty, psy czy inni ulubieńcy człowieka. Parnie wykładziny biurowej przy zastosowaniu środka czyszczącego, jakim jest płyn Karcher, jest szybkie i skuteczne.

Dywany oraz wszelkie tekstylia cechują się tym, że mają zdolność do pochłaniania zanieczyszczeń, które niedostrzegalnie kumulują się i zaczynają stanowić zagrożenie dla zdrowia domowników, szczególnie dla osób starszych i dzieci. Bakterie, grzyby i roztocza namnażają się oraz stanowią źródło poważnych alergii. Okruchy pokarmów, pot, ślina, krople z napojów, sierść oraz najróżniejsze substancje, powoli zaczynają zalegać w wielu zakamarkach biura czy domu. Systematyczne pranie wykładziny pozwala zachować jej cudowny wygląd, a jednocześnie oczyszcza środowisko z brudu i roztoczy. W związku z powyższym zastosowanie produktu, jakim jest płyn Karcher sprawi, iż przestrzeń będzie zarówno czysta, jak i bezpieczna dla wszystkich.

Firmowe pomieszczenia są wielokrotnie bardzo duże, jednak nie powinno to stanowić przyczyny, aby je zaniedbywać i jedynie pobieżnie sprzątać. Zakurzone przedmioty oraz brudna podłoga nie zachęcają do energicznej pracy, dlatego tak istotne jest to, aby przebywać w schludnych i przyjemnych pomieszczeniach. Właściwe i efektywne czyszczenie wykładziny powinno przebiegać przy zastosowaniu profesjonalnego sprzętu oraz środków do prania wykładzin i dywanów najwyższej jakości, jak np. płyn Karcher. Zaawansowana technologia umożliwia uzyskanie świetnych rezultatów czyszczenia. Proces prania wykładziny powinien składać się z takich etapów jak:

 • Wstępne czyszczenie wykładziny. Z początku powierzchnię należy spryskać z odległości około 10 cm roztworem środka czyszczącego, który wsiąka w materiał i rozpuszcza brud. Doskonałym produktem w tym przypadku jest właśnie płyn Karcher;
 • Po 10 minutach rozpuszczony brud odsysa się przy pomocy dyszy ekstrakcyjnej, w zależności od stopnia zabrudzenia wykładzina może być płukana płynem nawet kilka razy;
 • Kolejno dywan zostaje wypłukany czystą wodą, woda zostaje odessana;
 • Następnie wykładzinę należy pozostawić do wyschnięcia na czas średnio 5-10 godzin;
 • Po wyschnięciu należy jedynie odkurzyć dywan.

Płyn do wykładzin i tapicerek – czym cechuje się skuteczny środek czyszczący?

Wybór właściwego płynu do prania wykładzin i tapicerek nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Jest wiele różnych produktów różniących się zapachem oraz składem. Można postawić na produkty sprawdzone, takie jak płyn Karcher, jednak również i taki płyn należy dostosować do postawionych oczekiwań względem niego. Na rynku dostępne środki oferują przede wszystkim efektywne usunięcie zabrudzeń, tych trwałych i zaschniętych również, eliminację brzydkich zapachów oraz błyskawiczne wyschnięcie. Zazwyczaj produkty tego typu, w tym płyn Karcher, cechuje się wszystkimi tymi właściwościami. Co więcej, jest on sprawdzonym produktem i cieszy się pozytywną opinią wśród klientów. Tak więc można szukać metoda prób i błędów innych płynów do czyszczenia dywanów lub postawić na ten sprawdzony – płyn Karcher.

Płyn do mycia szyb Karcher

Mycie okien to czynność znana każdemu, a jej odpowiednie wykonanie nie należy do najprostszych. Większość domowników uważa ją za wyczerpującą i czasochłonną pracę. Na szczęście może okazać się, iż nie zawsze mycie szyb jest takie skomplikowane – zwłaszcza gdy podjęte zostaną odpowiednie czynności przygotowawcze. Wiele zależy od wybrania odpowiedniego środka czyszczącego. Rekomenduje się wybrać produkt, który przeznaczony jest właśnie do mycia szyb (np. płyn do mycia szyb Karcher). W przeciwnym razie – po umyciu na szybach mogą wystąpić smugi.

Płyn do mycia szyb Karcher – specyfika produktu

Płyn do mycia szyb Karcher jest oryginalnym środkiem do czyszczenia szkła w formie koncentratu. Doskonale sprawdza się w przypadku czyszczenia wszystkich szklanych powierzchni (lustra, szyby), ale także nadaje się do innych wodoodpornych powierzchni (blaty, stoły, plastiki). Płyn do mycia szyb Karcher usuwa uporczywe zabrudzenia, tłuste plamy oraz zabrudzenia emisyjne. Jego dużą zaletą jest to, że nie pozostawia smug.

Co ważne, płyn do mycia szyb Karcher jest środkiem czyszczącym o bardzo prostym zastosowaniu. Można go użyć zarówno ręcznie, jak i z urządzeniami do mycia okien. Wystarczy rozcieńczyć koncentrat w proporcji 1:10. Np. jedną zakrętkę wlać do zbiornika spryskiwacza, kolejno zalewając wodą do wartości 250 ml. Płyn do mycia szyb Karcher jest bardzo wydajnym produktem – z 0,5 l koncentratu powstaje około 5 l środka czyszczącego. Co więcej, płyn do mycia szyb Karcher cechuje się tym, że gwarantuje czyszczenie bez zacieków, jest łagodny do lakieru, a w dodatku może być on stosowany manualnie. Środek ten wykazuje dobre właściwości zwilżające oraz zapewnia świeży i przyjemny zapach.

Mycie okien – o czym warto pamiętać?

Okien nie powinno się myć, gdy warunki atmosferyczne nie są sprzyjające. Zbyt mocne promieniowanie słońca wysuszają wodę, co przyczynia się do powstania smug. Natomiast w trakcie mrozu szkło jest delikatniejsze i w kontakcie z ciepłą wodą może dojść do jego pękania, a dodatkową trudność może stanowić zamarzająca woda. W czasie mycia okien można spotkać się z takimi problemami, jak: niedoczyszczona powierzchnia, smugi, czy też drażniący zapach płynu. Nie najlepszą porą a mycie okien jest również deszczowy dzień. W bardzo krótkim czasie efekty włożonego trudu w mycie okien zostaną zniszczone, gdyż na czystych szybach pojawią się smugi i zacieki. Także wiatr nie jest sprzymierzeńcem czyszczenia okien. Z jego pomocą kurz i pył będą osadzać się na powierzchni szyby, zwłaszcza gdy dodatkowo pada deszcz.

Produkty do mycia szyb, w tym również płyn do mycia szyb Karcher, mają wszechstronne zastosowanie. Poza mycia okien mogą również zostać wykorzystane do mycia kryształów, luster, powierzchni laminowanych i emaliowanych, szyb samochodowych, szklanych elewacji, jak i elementów ze stali nierdzewnej. Najważniejsze, aby po zastosowaniu wybranego produktu otrzymać zadowalający efekt. Podczas wyboru należy przede wszystkim kierować się częstotliwością korzystania z niego, wielkością czyszczonych powierzchni, jak również własnych preferencji.

Skuteczność działania produktów do czyszczenia szklanych powierzchni (w tym również środka, jakim jest płyn do mycia szyb Karcher) zależna jest od działania danego środka. W procesie czyszczenia dochodzi do oddzielenia od powierzchni szyby brudu. Zmienia się pH powierzchni, co prowadzi do rozkładu substancji, które tworzą brud. Dodatkowo zerwane zostają wiązania wodorowe, które odpowiadają za wiązanie brudu z powierzchnią. Produkty do mycia szyb cechują się tym, że obniżają twardość wody. Sprawia to, że lepiej zwilża ona czyszczoną powierzchnie i rozpuszcza brud. Płyny do mycia naczyń powodują również reakcję utleniania brudu.

O skuteczności usuwania brudu ze szklanych powierzchni w dużym stopniu decyduje technika i sposób ich mycia. Z początku zawsze należy czyścić ramę okna. Dzięki temu w trakcie mycia szyb brud, jaki się na niej gromadzi, nie będzie na nią nanoszony. Kolejnym etapem jest pozbycie się kurzu, a więc wstępne czyszczenie szyb. Do tej czynności należy użyć suchej ściereczki o właściwościach antystatycznych, może być np. mikrofibra. Okna należy myć najpierw od strony zewnętrznej. Zaleca się zacząć od góry i kierować się w stronę dolnych partii szyby. Taki proces należy również powtórzyć po wewnętrznej stronie szyby. Na koniec powinno się bardzo delikatnie usunąć nadmiar wody, co pozwala na uniknięcie zacieków i smug.

Proszek do prania dywanów Karcher

Dla wielu osób brud i bałagan kojarzą się z czymś nie do zniesienia. Dążą oni to tego, aby w ich domu panował czystość i porządek – w każdym tego słowa znaczeniu. Skoro raz na jakiś czas prane są tekstylia (zasłony, dywany) oraz systematycznie odkurzana i myta podłoga, warto pamiętać także o odpowiednim praniu dywanów. One także się brudzą, a w dodatku gromadzi się w nich sporo kurzu, roztoczy i bakterii oraz nieprzyjemnych zapachów. Poza regularnym odkurzaniem, np. raz na jakiś czas (częściej bądź rzadziej, w zależności od zapotrzebowania) zaleca się dokładnie wyczyścić dywany. Najłatwiejszym, a zarazem najdroższym sposobem jest oddanie dywanu do pralni. Niestety czasem przerasta to możliwości finansowe. Lepszym rozwiązaniem jest zakup maszyny piorącej (choćby na raty) i zaopatrzyć się w specjalne środki do czyszczenia dywanów, wykładzin i tapicerki, jak np. proszek do prania dywanów Karcher. Z czasem taki wydatek na pewno się zwróci.

Proszek doprania dywanów Karcher – specyfika produktu

Proszek do prania dywanów Karcher to produkt nowej generacji, bazujący na formule iCapsol, który przeznaczony jest do czyszczenia wykładzin tekstylnych i tapicerki meblowej w trybie spryskiwania i odsysania. Charakteryzuje się on tym, że:

 • Rozpuszcza mocne zabrudzenia olejowe, plamy minerale i tłuszcze;
 • Skuteczność jego podstawowego czyszczenia włókien tekstylnych i tapicerek jest niepodważalna;
 • Jest dostępny w formie proszku;
 • Wykazuje bezpieczne działanie czyszczące;
 • Bazuje na technologii iCapsol (nie wymaga płukania, dlatego powierzchnie nie zostają przemoczone);
 • Jest on wzbogacony o system likwidacji zapachów (eliminuje nieprzyjemne zapachy tj. uryna, pot, nikotyna itp.);
 • Obejmuje czyszczeni we wszystkich zakresach temperaturowych;
 • Redukuje czas płukania;
 • Poprawia higienę posadzki;
 • Zapewnia przyjemny i świeży zapach;
 • Jest wolny od środków wybielających.

Proszek do prania dywanów Karcher jest bardzo łatwy w zastosowaniu. Wystarczy go rozpuścić w czystej wodzie w pojemniku przeznaczonym na środek czyszczący i odstawić na około 5-10 minut. Idealnym rozwiązaniem jest sprawdzenie powierzchni pod kątem odporności na wybarwienia i wodoszczelność. Zalecana temperatura prania oscyluje w granicach od 20 do 60 stopni Celsjusza przy włóknach w pełni syntetycznych.

W jakich przypadkach warto proszek do prania dywanów Karcher wzbogacić o inne tradycyjne metody prania?

Zdarzają się także zabrudzenia, których usunięcie sprawia wiele trudności, np. plama wosku po roztopionej świeczce. W tym przypadku proszek do prania dywanów Karcher może okazać się niewystarczający. Z początku zaleca się wykorzystać żelazko i gruby ręcznik papierowy. Sposób działania jest banalnie prosty – wystarczy umieścić papier na zacieku i kolejno dobrze go zaprasować.

Można spotkać się również z takimi przypadkami, w których jeszcze większe poplamienie materiału, redukuje intensywność zabrudzenia, np. polanie białym winem powierzchni ubrudzonej czerwoną wersją tego trunku rozjaśni jego kolor. Niejednokrotnie można zetknąć się z bardziej uporczywymi plamami. Są nimi na przykład te, które pojawiły się na skutek zetknięcia wykładziny z tłustą substancją lub co gorsza – ze smarem. W takiej sytuacji, wyłączne zastosowanie środka piorącego (jak np. proszek do prania dywanów Karcher) należy wzbogacić w procesie prania o mąkę ziemniaczaną, która w części pochłonie zabrudzenie. Skuteczne może okazać się także przetarcie brudnej powierzchni wilgotną szmatka lub gąbką i nałożenie a nią kremu do golenia. Po wyschnięciu rekomenduje się przetrzeć wcześniej ubrudzoną powierzchnię. Niektóre plamy można także usunąć, stosując jedynie zwilżony papier.

Czasem doskonałym wsparciem proszku do prania tapicerki i wykładzin może okazać się zwykła woda z octem lub sok z cytryny. Warto jednak być ostrożnym, aby nie doprowadzić do odbarwienia tkaniny. Eliminacja brzydkich zapachów oraz nieustannie pojawiających się zabrudzeń jest na tyle konieczna, że ludzie rezygnują z zakupu dywanów i wykładzin. Jednak osoby świadome technik zwalczania brudu oraz skuteczności profesjonalnych środków czyszczących, jak np. proszek do prania dywanów Karcher, nie odmawiają sobie przyjemności posiadania dodatków tekstylnych w swoim wnętrzu.

Płyn do prania dywanów Karcher

Płyn do prania dywanów Karcher to jeden z najczęściej wybieranych środków, który skutecznie zwalcza zabrudzenia i plamy z powierzchni tapicerek i różnego rodzaju dywanów. W związku z tym, iż spełnia on stawiane mu wymagania, a zarazem nie wywiera negatywnego wpływu na zdrowie domowników, uznawany jest za dobry środek czyszczący. Jakimi właściwościami cechuje się oraz jak działa płyn do prania dywanów Karcher?

Płyn do dywanów Karcher – specyfika produktu

Płyn do prania dywanów Karcher jest środkiem czyszczącym, który skutecznie likwiduje brud oraz pozostałości innych środków powierzchniowo czynnych z powierzchni wykładzin i materiałów tekstylnych. Dodatkowo skraca on czas płukania, odświeża kolory i włókno dywanów i wykładzin. Płyn do prania dywanów Karcher charakteryzuje się takimi właściwościami, jak:

 • Powierzchownie wysycha bardzo szybko;
 • Zapewnia odświeżenie koloru materiału;
 • Redukuje czas płukania;
 • Wykazuje bezpieczne działanie czyszczące;
 • Ma przyjemny, świeży zapach;
 • Neutralizuje wrażliwe na alkalia włókna jak wełna.

Płyn do prania dywanów Karcher zapewnia skuteczne płukanie wykładzin i dywanów – efektywnie eliminuje w wyniku czyszczenia resztki detergentu z powierzchni dywanów i tapicerek. Dodatkowo redukuje pracę przy płukaniu. Kolory stają się odświeżone i wygładzone, a włókna zneutralizowane.

Płyn do prania dywanów Karcher – działanie

Większość środków do prania dywanów i tapicerek, w tym również płyn do prania dywanów Karcher, bazuje na metodzie krystalizacji. Wnika on we włókna materiału oraz rozpuszcza zabrudzenia. Oddzielony od włókna brud zostaje „uwięziony” w kryształkach roztworu (np. odpowiednio rozcieńczony w wodzie płyn do prania dywanów Karcher), które tworzą się na etapie wysychania wykładziny. Kryształki wraz z brudem są usuwane z powierzchni dywanu podczas odkurzania, które najlepiej wykonać bezpośrednio po wyschnięciu mieszaniny.

Skuteczność czyszczenia przy użyciu środka czyszczącego (np. płynu do prania) jest dość dyskusyjna. Wielokrotnie rozpuszczone we włóknach zabrudzenia przedostają się w głąb wykładziny, a w czasie odkurzania część detergentu pozostaje we włóknach dywanu. Choć dywan z pozoru wydaje się czysty (brak widocznych wcześniej plam i zabrudzeń), większość zanieczyszczeń pozostaje w jego wnętrzu, a niewypłukane osady, jakie powstają przy użyciu wielu różnych płynów do dywanów, mogą działać drażniąco na skórę domowników (szczególnie dzieci) oraz powodować ponowne, tym razem o wiele łatwiejsze, brudzenie się materiału. Według opinii klientów, płyn do prania dywanów Karcher nie wykazuje wyżej opisanych właściwości. Część środków do prania dywanów może zawierać w swoim składzie również rozjaśniacze optyczne, które przez konkretne odbijanie światła powodują, iż dywan wydaje się nieco jaśniejszy, niż jest w rzeczywistości. Takie zjawisko ma na celu markowanie efektów czyszczenia.

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem płynu do prania dywanów?

Przed wyborem konkretnego płynu do prania dywanów i tapicerki zaleca się zapoznać z jego składem, który umieszczony jest na opakowaniu.

Należy zwrócić uwagę na to, iż substancje chemiczne obecne w płynie do prania tapicerki i dywanów mogą wykazywać drażniące działanie na domowników, zwłaszcza na małe dzieci i osoby uczulone na różnego rodzaju środki chemiczne. Co więcej, niektóre substancje nie powinny być wykorzystywane w przypadku czyszczenia delikatnych włókien i tkanin. Z tego względu, poszukując odpowiedzi na pytanie, który płyn do prania tapicerki i dywanów warto wybrać, zaleca się dokładnie zapoznać informacją umieszczoną na etykiecie produktu oraz przeanalizować jego skład. Często pojawiają się tam informację oraz zastrzeżenia dotyczące możliwości zastosowania konkretnego środka w czyszczeniu tapicerki i dywanów wykonanych z naturalnych włókien. W związku ze skutecznością produktu oraz nieinwazyjnym składem coraz więcej osób wybiera właśnie płyn do prania dywanów Karcher. Niezależnie od wybranego płynu do prania tapicerki i dywanów przed rozpoczęciem prania należy wykonać test na niewidocznym, małym fragmencie, aby upewnić się, iż ten środek chemiczny nie spowoduje odbarwienia włókien.

Płyn do prania tapicerek Karcher

Płyn do prania tapicerek Karcher jest jednym z najczęściej wybieranych środków czyszczących o przeznaczeniu likwidacji zabrudzeń i plam z powierzchni różnego rodzaju dywanów i tapicerek. Ponieważ skutecznie spełnia on stawiane mu wymagania oraz nie wywiera szkodliwego wpływu na zdrowie domowników, uznawany jest za detergent wysokiej jakości. Czym cechuje się płyn do prania tapicerek Karcher? Jak go stosować?

Płyn do prania tapicerek Karcher – ogólna charakterystyka

Płyn do prania tapicerek Karcher to środek czyszczący, cechujący się tym, iż skutecznie usuwa brud i pozostałości innych środków powierzchniowo czynnych z powierzchni materiałów tekstylnych i dywanów. Skraca on czas płukania, a zarazem odświeża włókno i kolory dywanów i wykładzin. Płyn do prania tapicerek Karcher cechuje się tym, że wykazuje bezpieczne działanie czyszczące oraz zapewnia odświeżenie koloru materiału. Ponadto powierzchownie wysycha bardzo szybko oraz wykazuje bezpieczne działanie czyszczące. Warto wiedzieć, iż produkt ten neutralizuje wrażliwe na alkalia włókna (np. wełna) oraz pozostawia po sobie świeży i przyjemny zapach.

Płyn do prania tapicerek Karcher gwarantuje skuteczne płukanie wykładzin, tapicerek i dywanów – efektywnie usuwa resztki detergentu z powierzchni wyżej wymienionych materiałów. Co więcej, skraca czas pracy włożony w pranie, włókna stają się zneutralizowane, a kolory wygładzane i odświeżone.

Czystość i higiena – wszystko, co gwarantuje płyn do prania tapicerki

Współcześnie wiele osób cierpi na różnego typu alergie, z których znaczna część objawia się na skutek kontaktu ze zwierzętami lub bytującymi w kurzu roztoczami. Warto wiedzieć, że można w łatwy i przyjemny sposób osiągnąć przestrzeń przyjazną alergikom, nawet gdy przez dłuższy czas znajdowały się w niej zwierzęta. Pranie tapicerek przy wykorzystaniu środka czyszczącego, jakim jest np. płyn do prania tapicerek Karcher, jest zarazem szybkie i skuteczne.

Różnego rodzaju tapicerki oraz dywany charakteryzują się tym, iż mają zdolność do pochłaniania zanieczyszczeń, które niedostrzegalnie kumulują się oraz zaczynają stanowić poważne niebezpieczeństwo dla zdrowia domowników, szczególnie dla osób starszych i małych dzieci. Grzyby, roztocza, bakterie namnażają się oraz mogą być źródłem poważnych alergii. Ślina, pot, sierść, okruchy pokarmów, krople napojów oraz najróżniejsze substancje, stopniowo zaczynają zalegać w wielu mniej dostępnych obszarach biura czy domu. Systematyczne czyszczenie wykładziny pozwala na zachowanie nienagannego wyglądu — tym samym redukueje z powietrza i powierzchni materiału roztocza i brud. W związku z powyższym zastosowanie produktu, jakim jest płyn do prania tapicerek Karcher sprawi, iż przestrzeń stanie się zarówno bezpieczna dla wszystkich, jak i czysta.

Firmowe pomieszczenia są wielokrotnie dość obszerne, jednak nie powinno się ujmować tego za przyczynę pobieżnego sprzątania i zaniedbania. Pobrudzona podłoga, zakurzona tapicerka nie zachęcają do energicznej pracy, dlatego tak ważnym elementem jest to, aby zapewnić pracownikom przyjemne i schludne miejsca pracy. Skuteczne i właściwe czyszczenie tapicerek i wykładzin powinno odbywać się przy zastosowaniu specjalistycznego sprzętu oraz środków do prania tapicerek i wykładzin najwyższej jakości jak np. płyn do prania tapicerek Karcher. Zaawansowana technologia umożliwia uzyskanie zadowalających rezultatów czyszczenia. Natomiast proces czyszczenia powinien odbywać się w następujący sposób:

 • Z początku należy wykonać wstępne pranie wykładziny. Powierzchnia powinna zostać spryskana z odległości około 10 cm roztworem środka czyszczącego, który wsiąknie w materiał oraz rozpuści brud – doskonałym produktem w tym przypadku jest właśnie płyn do prania tapicerek Karcher;
 • W ciągu kolejnych dziesięciu minut płyn rozpuszcza brud, który kolejno odsysa się za pomocą dyszy ekstrakcyjnej (w zależności od stopnia zabrudzenia tapicerka może być płukana płynem wiele razy);
 • Następnie dywan należy wypłukać czystą wodą, która kolejno również zostaje odessana;
 • W dalszej kolejności zaleca się pozostawić wykładzinę do wyschnięcia na czas około 5-10 godzin;
 • Po wyschnięciu należy jedynie odkurzyć dywan.
Filtruj według