(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');

Odplamiacz do dywanów

Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro
Wszystkich produktów: 8
Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Odplamiacz do dywanów

Pozbycie się plam z dywanów i tapicerowanych mebli może nie pozostać obojętne dla kondycji i koloru materiału. Stąd w poszukiwaniu środków do czyszczenia tekstyliów (np. odplamiacz do dywanów), zaleca się prześledzić ich skład i sposób działania.

Odplamiacz do dywanów i tapicerki – ogólna charakterystyka

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów o charakterze odplamiacza. Jedną z nich jest odplamiacz do dywanów i tapicerek na bazie wody, który jest w pełni bezpieczny w domowym zastosowaniu. Doskonale sprawdza się w przypadku wielu rodzajów plam, zwłaszcza tych z wina i herbaty. Zaaplikowany bezpośrednio na plamę, doskonale ją eliminuje – wystarczy jedynie przetrzeć zabrudzoną powierzchnię z preparatem ściereczką z mikrofibry. Mimo że plama z kawy wymaga zazwyczaj nieco więcej pracy, stosując odplamiacz do dywanów i tapicerek, znika bez śladu, a kondycja i kolor materiału pozostaje w stanie nienaruszonym.

Innym ciekawym produktem jest odplamiacz do tapicerki i dywanów w postacie pianki. Jest to jeden z najszybszych sposobów pozbywania się uporczywych plam na obiciach krzeseł, kanapach, dywanach czy na nawet tapicerce samochodowej. Taki odplamiacz do dywanów posiada specjalny dozownik, którym należy spryskać zabrudzoną powierzchnię z odległości około 20 cm. W ciągu minuty od pokrycia powierzchni, aktywna piana spenetruje powierzchnię materiału i usunie zabrudzenie. Jedyne co należy zrobić, to przetrzeć powierzchnie lekko zwilżoną szmatką i gąbka. Rezultatem jest brak plamy, przy nienaruszonym stanie materiału.

Kolejną ciekawą formą jest odplamiacz do tapicerki i dywanów w formie koncentratu. Taki środek doskonale radzi sobie z wieloma rodzajami plam, w tym z zabrudzeniem z ketchupu. Za duży na wrzucenie do pralki dywan wymaga czyszczenia przy zastosowaniu starych manualnych metod. Odplamiacz do tapicerki i dywanów w formie koncentratu bardzo często stosowany jest także do czyszczenia maszynowego. Środek ten nie zawiera optycznych wybielaczy, a obecne w nim związki powierzchniowo czynne oraz polimery prowadzą do tzw. kapsułkowania brudu. Po zastosowaniu 7-procentowego roztworu szpetna czerwona plama po winie odchodzi już tylko w zapomnienie.

Odplamiacz do tapicerki i dywanów – zastosowanie

Regularna pielęgnacja dywanów i mebli tapicerowanych pozwala na zachowanie ich ładnego wyglądu na dłużej, a bywa i tak, że nagła interwencja może okazać się konieczna. Gdy taka sytuacja się przydarzy, najważniejsze jest zachowanie stoickiego spokoju i niewpadanie w panikę. Ważne jest, aby w sytuacji pojawienia się plamy, usunąć ją niezwłocznie, ponieważ świeże zabrudzenia są łatwiejsze do pokonania. A więc im szybsza będzie reakcja, tym ryzyko powstania trwałej plamy będzie mniejsze. Niejednokrotnie konieczne okazuje się zastosowanie środka czyszczącego, typu odplamiacz do tapicerki i dywanów. Jednak, zamiast zastosować detergentu mającego bardziej ogólne zastosowanie, zaleca się wybrać taki, który przeznaczony jest do czyszczenia dywanów. Przed zastosowaniem, warto przetestować odplamiacz w mniej widocznym miejscu, co pozwoli sprawdzić, czy nie niszczy on włókien lub nie przyczynia się do ich odbarwienia.

Aby uniknąć zacieków, zaleca się posypać kontury plamy mąką ziemniaczaną lub talkiem — szczególnie przed podjęciem bardziej inwazyjnych metod. Zawsze należy z początku stosować się do zaleceń umieszczonych na metce dywanu, która załączona jest przez producenta.

Filtruj według