(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');

Kuschelweich

Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro

Lista produktów marki Kuschelweich

Wszystkich produktów: 18
Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Kuschelweich

Niemiecka marka Kuschelweich jest częścią firmy Fit GmbH, której historia ma swój początek w 1954 roku w obecnym mieście Chemnitz. Ówczesne przedsiębiorstwo chemiczne utworzyło wtedy markę noszącą nazwę „fit-flussig” i rozpoczęło produkcję proszku do mycia naczyń, a kolejno płynu. Zakład ten w 1993 roku kupił chemik doktor Wolfgang Groß i wprowadził nowoczesne koncepcje, poprawił jakość produktów oraz wynalazł nowe – to on założył dzisiejszą firmę fit GmbH. Od tej pory oferta obejmuje skuteczne detergenty, które są znane w całej Europie. Zaliczane są do nich m.in. domowe środki czyszczące marki ‘Fit Greeen Power”, które powstały na bazie naturalnych składników (jak np. olej palmowy, czy kwasek cytrynowy), w pełni biodegradowalnych i nie zawierających fosforanów. Wiele z tych produktów posiada europejskie oznakowanie ekologiczne, a jednymi z najbardziej rozpoznawalnych są środki do płukania Kuchelweich. Motto tej marki brzmi: „Weich, Weicher, Kuschelweich”, co w tłumaczeniu na język polski oznacza: „Miękki, Miększy, Najmiększy”.

Nowa Przytulanka Kuschelweich – symbol „z miłości do natury”

Produkty marki Kuschelweich są wegańskie, a więc nie posiadają w swoim składzie składników pochodzenia zwierzęcego. Konwencjonalne płyny do zmiękczania tkanin zwykle zawierają składniki pochodzenia zwierzęcego. Coraz więcej ludzi pragnie alternatywy dla tego składu. Z drugiej strony składniki zmiękczające pranie dla Przytulanki „z miłości do natury” są pozyskiwane z roślin. Dlatego płyn do zmiękczania tkanin Kuschelweich jest wegański. Co więcej, butelka wykonana jest w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu, tzw. Materiału z recyklingu lub R-PET. Nie wchodząc głębiej w szczegóły warto powiedzieć, że ich opakowania to w 99% to zużyte i poddane recyklingowi butelki po napojach. Ostatni 1% o inne odpady z tworzyw sztucznych poddane recyklingowi. Można więc stwierdzić, iż stare butelki stają się nowymi butelkami. Oczywiście całkowicie bezpiecznymi dla żywności. Ponadto ich miękka butelka jest jedną z najlżejszych butelek do zmiękczania tkanin w Niemczech. A przecież równie ważne jest to, aby używać surowców tak oszczędnie, jak to tylko możliwe. Butelki produkowane są w fabryce w Zittau. Oznacza to, iż nie ma potrzeby przewożenia pustych butelek ciężarówkami. Przytulanka „Z miłości do natury” nie zawiera barwników. Biały kolor płynu Kuschelweich do zmiękczania tkanin zawdzięcza się czystym składnikom. Oczywiście płyn do zmiękczania tkanin nie zawiera mikroplastików.

Roślinne środki powierzchniowo czynne są łatwo biodegradowalne. Bakterie w krótkim czasie rozkładają je w oczyszczalni ścieków. Dodatkowo płyny do zmiękczania Kuschelweich wykazują zgodność z pH skóry, która została potwierdzona dermatologicznie. Badanie wygląda tak, że zmiękczacz do tkanin nakłada się bezpośrednio na skórę badanych w postaci rozcieńczonej. Uwzględniono także osoby cechujące się wrażliwą skórą. Zadana z nich nie wykazała reakcji na środek zmiękczający tkaniny (np. zaczerwienienie skóry itp.). W sumie 98% składników Kuschelweich jest pochodzenia naturalnego, a więc są one odnawialne.

Kuschelweich – symbole warunkujące sposób prania

Pranie pozostanie świeże dłużej jedynie wtedy, gdy będzie się postępować zgodnie z instrukcjami na etykietach. Do najpopularniejszych symboli umieszczonych na metkach można zaliczyć:

  • Pranie – liczby w komorze prania odpowiadają maksymalnym temperaturom prania, których nie wolno przekraczać. Pasek pod wanną wymaga łagodniejszej (mechanicznie) obróbki. Identyfikuje cykle prania, które są właściwe dla tekstyliów łatwych w pielęgnacji oraz wrażliwych mechanicznie.
  • Wybielanie – wyróżnia się produkty: dozwolone do wybielania chlorem i tlenem, dozwolone do wybielania jedynie tlenem oraz z brakiem wybielacza.
  • Czyszczenie na sucho – litery są przeznaczone dla pralni chemicznej. Podają informację o rozpatrywanych rozpuszczalnikach. Pasek pod okręgiem wymaga ograniczeń naprężeń mechanicznych, dodawania wilgoci i temperatury podczas czyszczenia.
  • Czyszczenie na mokro – symbole tego typu określają artykuły, które można czyścić na mokro.
  • Suszenie w suszarce bębnowej – kropki w symbolu wskazują poziom suszenia suszarki bębnowej
  • Prasowanie – punkty wykazują zakresy temperatur żelazek sterujących.