(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');

Odkamieniacz - czyszczenie pralki

Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro
Wszystkich produktów: 25
Pokazano 1-24 z 25 pozycji

Czyszczenie pralki

Obecnie pralka uważana jest za urządzenie, które jest niezbędne w każdym domu. Jest bardzo pomocna zarówno w przypadku dużych rodzin, jak i singli. Mało kto wyobraża sobie pranie ubrań w stary manualny sposób, skoro można to wykonać automatycznie. Jednakże podobnie jak inne sprzęty, pralka również wykazuje tendencje do zabrudzeń. Zwłaszcza że ma stały kontakt z wodą, w której znajduje się kamień. Jak więc powinno wyglądać czyszczenie pralki? Jaki odkamieniacz oraz środek do czyszczenia pralki będzie najlepszym wyborem?

Odkamieniacz – niezawodny środek do czyszczenia pralki

Znajdujący się w pralce kamień to nic innego, jak wapienne osady, które znajdują się w wodzie. Powstają one pod wpływem temperatury – gdy wodorowęglan wapnia oraz magnez zaczynają się nagrzewać. Następuje wtedy rozkład jonów wodorowęglanowych na węglanowe, które wytrącają się pod postacią kruchego osadu.

Kamień pojawia się wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się nieuzdatnioną wodę. Można więc zaobserwować go na dnie garnków, czajnika czy dzbanka. Nawet najbardziej przefiltrowana woda jest w stanie pozostawić po sobie osad, który wraz z czasem zaczyna się nawarstwiać. Tak więc urządzenia takie, jak zmywarka czy pralka, muszą być regularnie odkamieniane. Pracują one w środowisku wodnym oraz zawierają szereg delikatnych podzespołów, które narażone są na zanieczyszczenie. Na szczęście na rynku można spotkać niejeden środek do czyszczenia pralki, który posłuży również jako odkamieniacz. Takie preparaty mają różną konsystencję – od granulek i proszków, przez żel, aż po płyn do czyszczenia pralki. Ich systematyczne stosowanie daje natychmiastowe efekty, w związku z czym różnicę widać już po pierwszym zastosowaniu.

Czyszczenie pralki – krok po kroku

Wykonując czyszczenie pralki, najważniejsza jest regularność, ponieważ tylko w ten sposób można osiągnąć trwałe efekty.

W zależności od tego, jaką formę ma odkamieniacz, proces usuwania wapiennych osadów przebiega w różnoraki sposób. Z tego względu należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi, jaką zawiera na opakowaniu dany środek do czyszczenia pralki. W większości przypadkach czyszczenie pralki wygląda następująco:

  • Proszek należy wsypać do pustego bębna;
  • Kolejno uruchomić program z jak najwyższą temperaturą;
  • Po zakończeniu prania włączyć dodatkowy cykl płukania bez żadnego środka, w celu wypłukania wnętrza urządzenia.

Takie czyszczenie pralki należy wykonywać z różną częstotliwością – wszystko zależy od twardości w danym regionie. Zazwyczaj jednak producent zaleca wykonywać je co trzy miesiące lub maksymalnie raz na pół roku.

Zagrożenia, jakie niesie ze sobą kamień znajdujący się w bębnie pralki

Niestety, mimo że kamień sam w sobie nie jest niebezpieczny dla zdrowia i właściwie nie ma wpływu na smak wody, to stanowi on duże zagrożenie dla sprzętów AGD. W wyniku jego nawarstwiania mogą pojawić się problemy i usterki, negatywnie rzucające się na działanie urządzenia. Najpopularniejszymi z nich są: większy pobór energii elektrycznej, głośna praca, awaryjność, zacinanie się sprzętu czy uszkodzenie podzespołów. Choć proces usuwania wapiennych osadów z pralki jest często bagatelizowany, a niewiele osób ma w swoim domu odpowiedni środek do czyszczenia pralki, to warto pamiętać, iż zakamieniona grzałka szybciej się przepala, natomiast pompa działa wolniej i może mieć kłopot z prawidłowym poborem wody. Im dłużej taki problem zostaje bagatelizowany, tym trudniej będzie później przywrócić urządzenie do normalnego stanu. Może nawet dojść do momentu, w którym zwykły płyn do czyszczenia pralki nie wystarczy i pomoże jedynie wymiana części na nowe.
Należy liczyć się z tym, iż w końcu konieczne będzie oddanie pralki do serwisu. Poza wymienionymi wyżej zagrożeniami kamień może być wywołany niedrożnością, zapychaniem się filtrów oraz usterkami. Z tego względu warto pamiętać także o nim także na co dzień. Aby osady pojawiały się w pralce jedynie w minimalnej ilości, zaleca się, poza regularnym odkamienianiem (stosując np. płyn do czyszczenia pralki), stosować środki zmiękczające wodę. Gdy woda w danym mieście czy na wsi jest miękka (co można sprawdzić przy użyciu specjalnych testów twardości), to nie jest konieczne z nich skorzystanie. Można także stosować z magnetyzerów wody – ich zadaniem jest rozbijanie osadów wapiennych w rurze. Efekt nie jest na pewno taki, jaki da dobry odkamieniacz (np. płyn do czyszczenia pralki), jednak w pewnym stopniu magnetyzery hamują osadzanie się kamienia w rurach.

Odkamieniacz do pralki – zadbaj o odpowiednią kondycję swojej pralki!

Z biegiem czasu każda pralka może zacząć odmawiać posłuszeństwa. Najczęstszym problemem utrudnionego prania jest obecność kamienia, która skutecznie wpływa na funkcjonalność naszego sprzętu. Jeżeli chcemy zapobiec tym sytuacjom, wystarczy jedynie wyposażyć się w odpowiednie środki, które sprawią, że konserwacja stanie się możliwa. Najczęstszym wyborem będzie odkamieniacz do pralki.

Artykuły tego typu przede wszystkim charakteryzują się wysoką funkcjonalnością. Mimo wszystko znalezienie sprawdzonego producenta może być dużym problemem, ponieważ wybór jest niezwykle szeroki. Jeżeli chcemy mieć pewność, że decydujemy się na sprawdzony artykuł, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony, na której znajdziesz propozycje od zaufanych marek. Przede wszystkim chcielibyśmy tutaj zwrócić uwagę na Gut&Gunstig. Producent ten cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, nie tylko w Niemczech. Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoja pralka będzie działała w nienaganny sposób, to czym prędzej powinieneś zdecydować się na wyżej wspomnianą opcję. 

Odkamieniacze do zmywarki – wyeliminuj najpopularniejsze problemy!

Należy pamiętać, że zmywarki również z biegiem czasu mogą tracić na swojej funkcjonalności. Tutaj również mówimy o problemach związanych z kamieniem. Oczywiście sytuacje takie mogą nie występować w przypadkach, gdzie twardość wody znajduje się na optymalnym poziomie. Jeżeli jednak Twoja zmywarka przestała działać tak jak należy, to powinieneś zdecydować się na odkamieniacze do zmywarki, które natychmiastowo wyeliminują usterkę. Odwiedzając sklep Chemiaonline.pl również wyposażysz się w produkty tego typu od zaufanych producentów. Zainwestuj w środki najwyższej możliwej jakości, na pewno nie pożałujesz swojej decyzji, możemy Ci to wręcz zagwarantować. Przekonaj się o naszych zaletach już dziś! 

Chemiaonline.pl – sklep przyjazny klientom!

Nasza działalność od wielu lat zajmuje się sprzedażą środków chemicznych pochodzenia niemieckiego.  Bezproblemowo zakupisz u nas czyścik do pralki lub tabletki odkamieniające do pralki. Podczas przygotowywania naszej oferty, zadbaliśmy o odpowiednią selekcję producentów, aby mieć pewność, że w Twoje ręce trafi towar najwyższej możliwej jakości. Postaw na sprawdzonego sprzedawcę z długim doświadczeniem!

Filtruj według