(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');

Proszki do prania

Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro
Wszystkich produktów: 79
Pokazano 1-24 z 79 pozycji

Proszki do prania

Proszki do prania zawierają w sobie kilka substancji, które tworzą swoistą mieszankę. Składniki te tylko razem współdziałając, odgrywają ogromną rolę w procesie prania, na który składa się ruch mechaniczny pralki, bądź tarcie – w przypadku prania ręcznego. Istotną funkcję pełni również temperatura oraz czas zachodzenia procesu. Najważniejszym jednak czynnikiem decydującym o powodzeniu prania jest chemiczne oraz fizyczne działanie składników wchodzących w skład środka piorącego. Istotna jest ich ilość, dobór oraz wzajemny stosunek.

Proszki do prania – specyfika produktu

Każdy skład środka piorącego jest cechą charakterystyczną konkretnego produktu.

Najważniejsze są związki powierzchniowo czynne. Cechują się różnorodną budową oraz charakterem chemicznym. Proszki do prania mogą zawierać zarówno anionowe, jak i niejonowe związki powierzchniowo czynne. Mają one za zadanie obniżyć napięcie powierzchniowe na granicy faz (zanieczyszczonej tkaniny i wody). W takie właśnie sposób substancje, jakie zawierają proszki do prania, ułatwiają zwilżenie pranej tkaniny oraz obecnego na jej powierzchni brudu, który zazwyczaj nie rozpuszcza się w wodzie, a więc wykazuje cechy hydrofobowe. Związki powierzchniowo czynne przyczyniają się do „odczepienia” brudu, kolejno rozkładając go na drobniutkie cząstki i zawieszenie środka piorącego w roztworze. Proszek do prania może zawierać takie związki powierzchniowo czynne jak mydło, a więc sól sodowa kwasów tłuszczowych. Mydło odgrywało niegdyś główną rolę i było jednym z najważniejszych środków powierzchniowo czynnych. Obecnie jego rola ograniczyła się jedynie do: redukcji pienistości (jest to bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku prania w automatycznych pralkach) oraz ułatwienie wypłukiwania pozostałości, jakie pozostawił proszek do prania w tkaninach.

Inną grupę tworzą tzw. wypełniacze aktywne, które wspomagają działania środków powierzchniowo czynnych. Obecność tych związków sprawia, iż proszek do prania jest efektywniejszy. Działają one ze związkami powierzchniowo czynnymi na zasadzie synergizmu. Do tej grupy zaliczają się w głównej mierze związki zmiękczające wodę, które zapobiegają szkodliwemu działaniu zawartych w twardej wodzie jonów magnezu oraz wapnia. Jony te mają niekorzystny wpływ na inne substancje mieszanki piorącej oraz na procesy, które zachodzą w trakcie prania. Najprawdopodobniej najczęstszymi stosowanymi tego typu substancjami są: glinokrzemian sodu oraz trójpolifosforan sodu.

Proszki do prania zawierają również sodę oraz krzemiany (w formie szkła wodnego), które pełnią znaczącą funkcję w zasadowości oraz kąpieli piorącej, a co za tym idzie, oddziałują na przebieg zjawiska elektrycznego na granicy brud-woda oraz tkanina. Szkło wodne oddziałuje na proszek do prania, a dokładniej na jego strukturę, dlatego także jego udział w mieszance piorącej ma ścisły związek z technologią procesu produkcji.

Proszki do prania bardzo często zawierają również sole sodowe karboksymetylkocelulozy oraz w zastępstwie stosowane polkarboksylaty wraz z fosfonianami. Środki te tworzą grupę związków nazywanych inhibitorami zaszarzania. Sprawiają one, że proszek do prania przyczynia się do zapobiegnięcia osiadania na tkaninie (która jest wówczas prana) zdyspergowanych cząstek brudu oraz nierozpuszczalnych związków wchodzących w skład proszku.

Proszki do prania moją również zawierać w swoim składzie dodatki specjalne. Wszystko uzależnione jest od przeznaczenia, jakie ma konkretny proszek do prania, np. proszki do prania stosowane do kolorowych tekstyliów w swojej budowie mają polimer PVP, który przeciwdziała przenoszeniu się substancji barwnikowych z tkaniny na tkaninę.

Proszek Persil – produkt, który warto wybrać

Proszek Persil to wysoce skondensowany proszek do prania, który przeznaczony jest do prania tkanin. Skutecznie usuwa plamy oraz przebarwiania, a zarazem jest delikatny dla kolorów. Co więcej, proszek Persil pozostawia przyjemny, miły zapach, a dzięki najnowszej technologii działa już w 20 stopniach. Mimo wszystko, proszek Persil nie zaleca się stosować do jedwabiu i wełny. Produkt ten doskonale poradzi sobie z takimi zabrudzeniami jak zabrudzenia z kawy, tłuszczu, owoców i wina. Dzięki unikalnej kombinacji bioaktywnych składników proszek Persil posiada wysoką zdolność do usuwania różnego rodzaju plam, a dodatkowo nadaje praniu przyjemny zapach. Proszek do prania marki Persil do kolorów chroni tkaniny oraz przywraca ich intensywność.

Solidne proszki do prania – jak je wybrać?

Wykonywanie prania może wiązać się z wieloma problemami, na samym początku należy zastanowić się nad wyborem sprawdzonych środków, które nie dość, że będą funkcjonalne, to również będą mogły zapewnić nam odpowiednie walory zapachowe. Jeżeli chcemy zdecydować się na najlepsze możliwe produkty na naszym rynku, należy przygotować swój portfel na duży wydatek. Dodatkowo znalezienie zaufanego producenta może być niezwykle trudnym zadaniem, ponieważ rynek jest wręcz przepełniony artykułami tego typu. Nawet odwiedzając standardowy sklep stacjonarny, możemy zostać przytłoczeni ogromnym wyborem. 

W jaki sposób możemy poradzić sobie z tym problemem? Wystarczy jedynie wiedzieć, gdzie powinniśmy szukać. Solidne proszki do prania wcale nie muszą kosztować dużo! Dobrą propozycją mogą być produkty niemieckie, które przede wszystkim charakteryzują się nieopisaną wręcz funkcjonalnością, w bardzo atrakcyjnej cenie. Zadbaj o to, aby codzienne pranie nie wiązało się z ogromem wysiłku. Z naszymi propozycjami będzie to możliwe!

Proszki do prania z Niemiec – dlaczego cieszą się popularnością!

Chemia w naszym kraju jest po prostu droga, dlatego propozycje niemieckie coraz bardziej zyskują na popularności, zachęcając bardzo atrakcyjną ceną oraz ogromną wręcz funkcjonalnością. Co prawda, jeżeli zdecydujemy się na zakup tego typu produktów w stacjonarnych sklepach, to możemy zostać zaskoczeni kwotą, którą będzie dane nam zapłacić. Dlatego warto zainteresować się stronami internetowymi, gdzie zakupisz zagraniczną chemią w stosunkowo niskich cenach.

 Tutaj właśnie pojawia się nasza działalność. To właśnie u nas zakupisz proszki do prania z Niemiec sprawdzonych producentów, którzy cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Jeżeli chciałbyś mieć pewność, że wykonywanie prania stanie się jeszcze prostsze niż to miało miejsce dotychczas, to już wiesz, czyją ofertą warto się zainteresować.

Postaw na sklep Chemiaonline.pl

Decydując się na współpracę z nami, możesz mieć pewność, że zakupione przez Ciebie towary, całkowicie sprostają Twoim oczekiwaniom. Dbamy o to, aby każdy oferowany przez nas artykuł mógł zadowolić najwyższą możliwą jakością na rynku. Chemia z Niemiec proszki do prania tylko u nas! Na pewno nie pożałujesz swoich zakupów.

Filtruj według