(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');

Pasty do zębów

Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro
Wszystkich produktów: 72
Pokazano 1-24 z 72 pozycji

Pasty do zębów

Dbanie o zęby to bardzo ważna czynność, której nie może zabraknąć w codziennej higienie. Zadbane uzębienie to nie tylko atrakcyjny wygląd, ale również zdrowie i zaoszczędzenie sobie bólu związanego z leczeniem chorych zębów. Pasta do zębów odgrywa bardzo ważną rolę w tej kwestii.

Na co zwracać uwagę w trakcie wyboru pasty do zębów?

Odpowiednia pasta do zębów zapewnia zdrowe oraz mocne szkliwo, a do tego sprawia, że istnieje zdecydowanie mniejsza szansa na pojawienie się próchnicy. Pasty do zębów odpowiadają za utratę mniejszych ilości minerałów oraz pojawienie się nieatrakcyjnych przebarwień. Jednakże z przebarwieniami również można sobie szybko i sprawnie poradzić, a to chociażby przy pomocy odpowiedniej pasty. W tej sytuacji pasta do zębów z węglem sprawdzi się najlepiej, gdyż delikatnie wybiela uśmiech oraz pozwala pozbyć się nalotu nagromadzonego na skutek spożywania kolorowych napojów. Wybielająca pasta do zębów jest tak samo bezpieczna jak inne produkty występujące na półkach. Jednakże, aby nabyć najlepszej jakości produkt, warto w pierwszej kolejności skontrolować jego skład.

Pasta do zębów oraz dobrze dopasowana szczoteczka sprawia, że czujemy się dobrze, a do tego mamy wyższe poczucie własnej wartości. Właśnie dlatego pasty do zębów muszą spełniać wszystkie podstawowe cechy, dzięki czemu chronią przed chorobami dziąseł i zębów, co jest oczywiście bardzo korzystną cechą. Pasta do zębów powinna nie tylko czyścić, ale również wspierać pielęgnację zębów i całej jamy ustnej. W przypadku nieświeżego oddechu pasty do zębów powinny mieć mocniejszy smak. Dobrze jest również zastanowić się nad wyborem pasty posiadającej właściwości dezynfekujące. Jest to związane z tym, że brzydki zapach z ust to wina bakterii, które w dużych ilościach gromadzą się w szczelinach między zębami oraz w trudno dostępnych miejscach. Aby sobie z nimi poradzić, konieczne jest również sięgnięcie po płyn do płukania jamy ustnej. Nadwrażliwość zębów to problem, z którym zmaga się każdego dnia naprawdę wiele osób. Osoby te powinny sięgać po odpowiedni produkt, który nie pogorszy aktualnego stanu, ale uczyni wszystko, żeby problem stał się łatwiejszy to wytrzymania.

Pasta do zębów z węglem – wybielanie w dobrym stylu

Wybielająca pasta do zębów może przynieść doskonałe rezultaty, które idą w parze z właściwą higieną oraz zachowaniem pięknych i zdrowych zębów. Pasta do zębów z węglem oprócz tego, że delikatnie wybiela żółte zęby. Oprócz tego stosowanie pasty z węglem zapobiega pojawianiu się przebarwień. Jest to związane z tym, że wybielająca pasta do zębów zawiera aktywny węgiel. Działa ona doskonale na koloryt zębów, a do tego nie wpływa w negatywny sposób na dziąsła i szkliwo. Jest to związane z tym, że pochłania związki garbnikowe występujące na powierzchni zębów. To właśnie one sprawiają, że kolor szkliwa zmienia się (zaczyna ciemnieć). Kiedy pasta z węglem stosowana jest regularnie można zauważyć naprawdę widoczne gołym okiem rezultaty. Wybielająca pasta do zębów sprawdzi się w wielu sytuacjach, jednakże konieczne jest jej regularne stosowanie. W takiej sytuacji nie istnieje większa szansa na pojawienie się przebarwień oraz nieatrakcyjnego osadu. Pasta do zębów z węglem składa się z wyciągów roślinnych, które wykazują działanie antybakteryjne. Warto mieć na uwadze, że pasta z węglem sprawdzi się także u wszystkich, którzy mają problem z dziąsłami. Odpowiednio dobrane wyciągi łagodzą zapalenia i jednocześnie poprawiają koloryt zębów. Wybielająca pasta do zębów umożliwia również zapobieganie próchnicy. Dobrze jest wiedzieć, że za jej wystąpienie odpowiadają kwasy, które pozbywają się minerałów nagromadzonych w szkliwie. Bez nich żaden ząb nie wygląda zdrowo oraz atrakcyjnie. Pasta z węglem składa się między innymi z ksylitolu, dzięki któremu pozbywamy się osadu, a jednocześnie płytka nazębna jest chroniona. Pasta do zębów z węglem zapewnia również remineralizację szkliwa.

Pasta do zębów dla dzieci – jak wybrać?

Pasta do zębów dla dzieci umożliwia dbanie o właściwą higienę jamy ustnej, jednakże w oczach najmłodszych musi być ona produktem atrakcyjnym. Pasta do zębów dla dzieci powinna przede wszystkim atrakcyjnie wyglądać, dobrze smakować oraz spełniać swoją rolę, czyli chronić zęby. Pasta do zębów dla dzieci umożliwia pozbywanie się resztek pokarmu z jamy ustnej, wspiera oraz chroni szkliwo. Dodatkowo sprawia, że bakterie nie rozwijają się w szybkim tempie. Pasta do zębów dla dzieci redukuje prawdopodobieństwo wystąpienia chorób dziąseł.

Płyn do płukania ust

W trakcie dbania o uśmiech oraz zdrowe zęby należy zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne produkty. Jednym z nich jest płyn do płukania ust. To kolejny element dziennej rutyny, który ułatwia utrzymanie zdrowia jamy ustnej, co wpływa również na ogólne samopoczucie i poczucie własnej wartości.

W jaki sposób wybierać płyn do płukania ust?

Higiena jamy ustnej to absolutna podstawa, kiedy chodzi o dbanie o wygląd oraz własne zdrowie. Ból zęba jest bardzo nieprzyjemny, tak samo jak leczenie próchnicy czy innych schorzeń, które wiążą się z zębami. Właśnie dlatego warto uczynić wszystko, żeby wizyty u stomatologa miały jedynie charakter spotkań profilaktycznych, w których trakcie możemy pochwalić się zdrowym uzębieniem. Jest to możliwe tylko pod warunkiem, że sięgniemy po dobrej jakości płyn do płukania ust. Posiada on wiele właściwości oraz cech, które okażą się przydatne w każdym wieku i o każdej porze dnia. Przede wszystkim produkt ten odświeża oddech i sprawia, że istnieje zdecydowanie mniejsza szansa na pojawienie się kamienia nazębnego oraz próchnicy. Warto też wspomnieć o tym, że płyn do płukania ust wspiera leczenie podrażnień oraz pozbywa się nagromadzonych w jamie ustnej bakterii i zarazków. Przypisujemy mu właściwości remineralizujące, co sprawia, że nadwrażliwość zębów przestaje być tak dokuczliwą dolegliwością.

Rodzaje płynów do płukania ust

Płyn do płukania ust może spełniać również dodatkowe zadania, a przede wszystkim działać wybielająco. W takim przypadku w jego składzie nie może zabraknąć węgla aktywnego. Właśnie dlatego w trakcie wyboru optymalnego produktu nie należy sugerować się znaną nazwą, ale dobrze jest skontrolować skład i skupić się na oczekiwaniach przed nim stawianych. Osoby noszące aparat powinny sięgnąć po specjalne produkty przeznaczone do nich. Jest to związane z tym, że zapobiegają pojawianiu się przebarwień i remineralizują szkliwo, co odgrywa ważną rolę w trakcie występowania aparatu na zębach. Całkiem inny płyn okaże się skutecznym rozwiązaniem dla osób, które miały zakładane implanty stomatologiczne. W ich przypadku chodzi przede wszystkim o przyspieszenie gojenia się ran oraz uśmierzenie bólu. Kiedy zmagamy się z chorobami dziąseł oraz przyzębia warto sięgnąć po antybakteryjny (antyseptyczny) płyn do jamy ustnej. Warto po niego sięgnąć również w przypadku zmagania się z innymi dolegliwościami. Chodzi o to, że płyn do płukania ust sprawia, że na powierzchni zęba następuje zmniejszenie ilości bakterii kolonizujących. Poprawia to ogólny stan zdrowia oraz zapobiega występowaniu nowych dolegliwości i innych problemów z jamą ustną.

W jaki sposób stosować płyn do płukania ust?

Płyn do płukania może być używany na wiele sposobów. Pierwszy z nich to płukanie jeszcze zanim nastąpi szczotkowanie zębów, dzięki czemu ma miejsce rozmiękczenia osadu. W takim przypadku nie istnieją większe trudności z jego usunięciem. Z kolei, kiedy płuczemy usta po wyszczotkowaniu zębów, uzyskuje dodatkową ochronę zębów i jeszcze większą dawkę fluoru. Dzięki stosowaniu płynu możliwe jest pozbycie się pozostałości pokarmu, który występuje przede wszystkim w przestrzeniach międzyzębowych. To właśnie niedokładnie wyczyszczone jedzenie stanowi pożywkę dla bakterii, które powodują wiele komplikacji w przyszłości. Warto mieć na uwadze, że płyn do płukania ust powinien zawierać fluor, chlorheksydynę, szałwię, aloes oraz inne cenne składniki.

Szczoteczka dla dziecka

Szczoteczka dla dziecka oraz pasta to dwa podstawowe produkty, które od najmłodszych lat umożliwiają dbanie o higienę jamy ustnej. Szczotkowanie zębów powinno mieć swój początek po wyrżnięciu się pierwszych zębów. Tylko i wyłącznie właściwe przyzwyczajenia oraz dobre nawyki umożliwiają właściwy rozwój i brak problemów z uzębieniem.

Szczoteczka do zębów dla dzieci – jak wybierać?

Higiena jamy ustnej jest tak samo ważna jak wszystkie inne czynności mające miejsce w trakcie pielęgnacji małego ciała. W buzi niemowlaka oraz dzieci znajdują się delikatne dziąsła oraz małe ząbki, które potrzebują silikonowej szczoteczki. Wraz z wiekiem potrzeby się zmieniają, a szczoteczki dopasowuje się do zmieniającej się jamy ustnej oraz coraz to większych zębów. W przypadku najmłodszych dzieci to opiekun podejmuje się czynności mycia zębów, dzięki czemu każdy z nich jest dokładnie wymyty. Im dziecko starsze, tym bardziej staje się samodzielne, właśnie dlatego szczotkowanie odbywa się już we własnym zakresie. Szczoteczka do zębów dla dzieci powinna być więc jak najbardziej atrakcyjna, czyli kolorowa, a także z dodatkiem obrazków i ulubionych postaci. Wiele modeli świeci się czy mruga kolorowymi światełkami, a to wszystko, aby zachęcić pociechy do mycia zębów i wyrobienia w nich dobrych nawyków polegających na regularnym czyszczeniu uzębienia. Szczoteczka do zębów dla dzieci może być wymieniana nieco rzadziej niż w przypadku dorosłych. Jest to związane z tym, że dzieci nie kładą aż takiego nacisku na szczoteczkę, co sprawia, że dłużej pozostaje ona w dobrej kondycji. Starsze dzieci ucieszą się z elektrycznej szczoteczki, która zapewni maksymalną czystość przy niewielkim wysiłku. Ruchy główki są szybkie, dzięki czemu z zębów usuwany jest osad oraz pozostałości pokarmów, które zostały spożywane w ciągu dnia. Mycie zębów jest niezwykle istotne, gdyż w takiej sytuacji zarówno zęby mleczne, jak i stałe są zdrowe i nie wymagają leczenia oraz częstych wizyt u dentysty. Szczoteczka dla niemowląt dla niektórych pociech to wróg, jednakże rodzice muszą sukcesywnie przekonywać do szczotkowania, gdyż umożliwia to zachowanie białych i ładnych ząbków.

Jaka szczoteczka dla niemowląt jest najlepsza?

Szczoteczka dla niemowląt powinna być przede wszystkim wykonana z silikonu. Nakłada się ją na palec rodzica, dzięki czemu cały proces czyszczenia jest ułatwiony i przebiega zdecydowanie sprawniej. Silikon, który służy do wykonania szczoteczki jest miękki oraz elastyczny, dzięki czemu pierwsze ząbki wyczyszczone są dokładnie oraz starannie. Oprócz tego szczoteczka dla niemowląt umożliwia masowani dziąseł, które jak wiadomo w trakcie ząbkowania, dają się mocno we znaki. Oprócz tego to modele przygotowane specjalnie dla najmłodszych użytkowników, dzięki czemu są w pełni bezpieczne, a szansa na pojawienie się podrażnień jest naprawdę niewielka. Kiedy dziecko jest już gotowe, aby zacząć samodzielnie czyścić uzębienie warto spróbować innej szczoteczki. Szczoteczka do zębów dla dzieci starszych powinna być grubsza oraz posiadać miękkie włosie. Taki produkt sprawdzi się w ich przypadku najlepiej. Dodatkowe atrakcje w formie migoczących światełek czy obrazków sprawią, że mycie zębów będzie kojarzyło się z przyjemnością, a nie obowiązkiem. Migające światełko oznajmia, jak długo należy czyścić zęby. Kiedy przestanie świecić, można wypłukać buzię oraz odstawić szczoteczkę w suche miejsce. W tym miejscu warto zaznaczyć, że małe dziecko, które próbuje myć samodzielnie zęby, nie jest w stanie wykonać tego zadania w pełni prawidłowo. Dlatego wsparcie oraz dokładne szczotkowanie przez rodziców jest konieczne, gdyż tylko w taki sposób można zapewnić pociechom właściwą higienę jamy ustnej.

Filtruj według