(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');

Granulki do prania

Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro
Wszystkich produktów: 12
Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Granulki do prania

Granulki do prania, określane również jako perełkach, są produktem dość nowym i innowacyjnym. Jednym z pierwszych detergentów do prania w tej formie są perełki Lenor Unstoppables. Jak je prawidłowo stosować oraz jakie jest ich przeznaczenie? Czy warto zainwestować w tego typu produkt?

Granulki do prania – specyfika produktu

Granulki do prania to specjalne małe perełki, które wsypuje się do pralki przed rozpoczęciem prania. Perełki rozpuszczają się w trakcie prania, uwalniając swój wyjątkowy zapach, tym samym pozwalając cieszyć się długotrwałą świeżością ubrań. W przeciwieństwie do płynów do płukania, granulki do prania nie zawierają składników zmiękczających, w związku z czym można stosować je do wszystkich rodzajów tkanin, w tym również pościeli, ręczników, a nawet odzieży sportowej. Granulki do prania można stosować do wszystkich materiałów, kolorów oraz przy każdej ilości prania. Ważne jest również właściwe zastosowanie granulek do prania. Aby było ono odpowiednie, należy:

  • Wsypać perełki zapachowe do bębna pralki – dzięki innowacyjnej formie perełek, możliwe jest stopniowanie zapachu i na własną rękę odkrywanie ile perełek zapewni wyjątkowe, zapachowe doznania. Efekt może być prawdziwie intensywny lub subtelny – wszystko zależy od użytkownika.
  • Włożyć ubrania i dodać środek piorący.
  • Dodać płyn do płukania – w celu nadania ubraniom dodatkowej miękkości. Granulki do prania w połączeniu z płynem do płukania mogą stworzyć nową kompozycję, która wyjątkowo zadziała na nasze zmysły. Ten pełen świeżości duet każdy może dostosować do własnych potrzeb. Warto jednak pamiętać, by stosować płyn do płukania jedynie wtedy, kiedy jest on właściwy dla określonego rodzaju tkanin.

Perełki do prania – zalety

Długotrwały zapach, świeżość, dodatkowa miękkość oraz łatwość zastosowania, to główne powody, dla których warto dokonać zakupu zapachowych perełek. Dodatkową ich zaletą jest to, że granulki do prania można stosować do każdych tkanin bez względu na to, czy są one kolorowe, czy też białe. Wiele osób dodaje perełki do prania pościeli i ręczników. Są one również zalecane wszystkim tym, którzy uprawiają sport. Granulki do prania zyskały bardzo dobre opinie także u rodziców, którzy troszczą się o swoje dzieci. Niestety główną wadą tego środka do prania jest to, że jest on relatywnie drogi. Mimo wszystko cena jest warto jakości, jaką oferują granulki do prania.

Skuteczność środków zapachowych do prania zależy również od stanu pralki

Brud, pleśń, kamień, resztki proszku oraz zapach stęchlizny – to problemy, które bardzo często są związane z nieświeżym zapachem prania. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zlikwidowanie przyczyny, ponieważ nawet najlepsze środki do prania nie są w stanie ukryć nieprzyjemnego zapachu związanego z zanieczyszczonym bębnem pralki. Jedynie regularne czyszczenie pralki przedłuży jej żywotność oraz zapewni, iż ubrania będą pachnieć świeżo i przyjemnie. Istnieje wiele metod czyszczenia pralki. Za te najbardziej popularne uważa się:

  • Czyszczenie octem – jest on skutecznym środkiem, który można wykorzystać do dezynfekcji pralki. Pozwala pozbyć się kamienia zalegającego na dnie bębna. Do pojemnika na proszek należy wlać około 3/4 szklanki octu, a następnie ustawić pełny cykl prania w temperaturze 90 stopni Celsjusza.
  • Czyszczenie sodą – jest to bardziej popularna metoda od czyszczenia octem, która polega na wsypaniu 3/4 szklanki sody zamiast proszku i nastawienie pustego prania na 90 st. Celsjusza. Ten sposób gwarantuje odświeżenie wnętrza pralki oraz zneutralizowanie nieprzyjemnego zapachu związanego z wilgocią.
  • Czyszczenie kwaskiem cytrynowym – jest to najmniej znany sposób. Postępowanie jest zbliżone do tego, jakie należy zastosować w przypadku czyszczenia sodą i octem – różnią się jedynie proporcje. Do pojemnika na proszek należy wsypać 1/3 szklanki kwasku. Ta metoda pozwala nadać urządzeniu świeży zapach, natomiast skuteczność w usuwaniu zabrudzeń wydaje się najbardziej satysfakcjonująca. Najlepszy efekt daje zastosowanie zarówno kwasku cytrynowego, jak i octu podczas jednego prania.
Filtruj według