(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');
Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro

Lista produktów marki Pledge

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Pledge

Drewno to modny, jak również popularny materiał wykończeniowy. To zasługa jego szykownego wyglądu, który z pewnością urozmaica niejeden wystrój wnętrza. Należy jednak pamiętać, iż wymaga ono specjalnej pielęgnacji, która zwiększy jego żywotność oraz sprawi, że będzie wyglądało jak nowe. Z taką właśnie myślą powstał produkt Pledge Wood Classic. Czym jest ten środek czyszczący oraz jakie są jego właściwości?

Pledge – specyfikacja produktu

Do głównych cech Pledge można zaliczyć:

  • Specjalna formuła produktu umożliwia łatwe usuwanie codziennych zabrudzeń i kurzu, przy jednoczesnej konserwacji czyszczonej powierzchni;
  • Pozostawia naturalny i piękny wygląd czyszczonej powierzchni oraz świeży zapach;
  • Spray usuwa do 90% alergenów zawartych w kurzu;
  • Zapobiega osadzaniu się kurzu i brudu;
  • Większość produktów występuje w opakowaniach o pojemności 250 ml.

Spray pronto Pledge to uniwersalny płyn w aerozolu do czyszczenia powierzchni. Na rynku dostępne są dwa główne rodzaje tego typu produktu:

  • Pledge Multi-Sufrance Classic – przeznaczony jest do czyszczenia wielu typów powierzchni (od drewnianych, aż po szkło);
  • Pledge Wood Classic – przeznaczony jest do czyszczenia powierzchni drewnianych, jednak również na pozostałych świetnie daje sobie radę. Świetnie czyści i konserwuje drewno, nadając mu połysk przyjemny zapach. Zapewnia drewnu ochronę przed powstawaniem nowych zacieków i plam. Pozostawia naturalną, piękną i odświeżoną powierzchnię czyszczoną.

Spray pronto Pledge występuje w dwóch wariantach zapachowych – o zapachu lawendy lub jaśminu.

Jak dbać o drewniane powierzchnie w domu?

Drewno może posłużyć dłużej jedynie wtedy, gdy zostaną podjęte odpowiednie czynności konserwujące. W tym celu należy pamiętać o kilku żelaznych regułach dotyczących jego pielęgnacji. Co najważniejsze, drewno nie lubi wody, co oznacza, iż nawierzchni wykonanej z tego materiału nie można intensywnie moczyć (np. czyszcząc za pomocą wody ze środkiem czyszczącym). W przeciwnym razie mogą powstać nieestetyczne odkształcenia i smugi. Kolejną rzeczą, która wywiera negatywny wpływ na wygląd drewna, jest wysoka temperatura. Może ona przyczynić się do odklejania wykończenia. Jest to także materiał mało odporny na uszkodzenia mechaniczne, którym sprzyja stawianie ciężkich przedmiotów na jego powierzchni. Głębokość odkształceń jest zależna od stopnia twardości drewna. Właściwa konserwacja tego materiału opiera się na umiejętnym usuwaniu zabrudzeń, np. stosując specjalne środki czyszczące przeznaczone właśnie do drewna, jak Spray Pledge Wood Classic.

Podstawowym czynnikiem pielęgnacji jest systematyczność. Oznacza to zarówno natychmiastową likwidację zabrudzeń, jak i regularne usuwanie kurzu. Do ściągnięcia pierwszej warstwy najlepiej posłuży ściereczka wykonana z mikrofibry. Warto pamiętać, aby wcześniej nie nasączać jej wodą. W przypadku preparatu także nie zaleca się nakładać go bezpośrednio na drewnianą powierzchnię, lecz na ściereczkę. Rodzaj preparatu (np. spray Pledge) najlepiej oby był dostosowany do wykończenia mebli. Rodzaj produktu oraz konsystencja są uzależnione od indywidualnych preferencji. Jednym z najczęściej wybieranych formuł jest spray do powierzchni drewnianych, np. marki Pledge. Tego typu preparaty nie tylko likwidują zabrudzenia, ale również nabłyszczają oraz chronią jego powierzchnię, a zarazem ożywiają kolor. Istotną rolę odgrywa także technika czyszczenia mebli drewnianych. W związku z faktem, iż należy przecierać je zgodnie z kierunkiem usłojenia. Sposób pielęgnacji drewna różni się w zależności od sposobu jego zabezpieczenia. Inaczej czyści się meble zabezpieczone woskiem, a inaczej olejowane. Jeszcze inną metodą podziału jest stopień ich twardości, który determinuje odporność na uszkodzenia. W przypadku lakierowanej powierzchni możliwe jest wydobycie większego połysku, dlatego przy wyborze preparatu, zaleca się zwrócić uwagę także na takie właściwości.

Warto zaznaczyć, iż najlepiej inwestować w sprawdzoną chemię, pochodzącą od znanych producentów, takich jak Pledge Wood Classic. Zadowalający efekt oznacza także możliwość wyboru zapachu preparatu. Może to być lawenda lub jaśmin. Warto również zadbać o odpowiednie akcesoria do czyszczenia. W przypadku usuwania brudu i ścierania kurzu z mebli najlepiej sprawdzi się ściereczka z mikrofibry. Mikrofibra dużo lepiej czyści i myje niż szmatki wykonane z tradycyjnych materiałów.