(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-P2CVN7S'); window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-185275571-1');
Opinie klientów

Zamawiamy w sklepie od dawna! Zawsze świetne produkty i super dostawa!

Klient z Allegro

Dziękuję serdecznie za idealne podejście do transakcji i super bezpiecznie zapakowaną przesyłkę!

Klient z Allegro

Po raz kolejny jestem bardzo zadowolona

Klient z Allegro

Lista produktów marki Bio-D

Wszystkich produktów: 2
Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Bio-D

W latach dziewięćdziesiątych marka Bio-D została założona przez Michaela Barwella, a motywem jej powstania było czyszczenie i konserwacja statków handlowych. To ciężka praca, która wymaga zastosowania przemysłowych środków czyszczących. Praca ta wymaga noszenia ciężkiego sprzętu ochronnego, w tym respiratora. Michael był zaskoczony, gdy odkrył, iż wiele składników produktów, które stosował do pracy, można było spotkać w codziennych domowych środkach czyszczących. To skłoniło go do poszukiwań alternatywnych źródeł pochodzenia naturalnego, które skutecznie i bezpiecznie czyściłyby, bez wyrządzenia szkody dla ludzi czy też środowiska. I tak w 1989 roku narodził się Bio-D. W 1996 roku Gdy Michael odszedł z firmy na emeryturę zarządzanie firmą przejął Lloyd Atkin. Na czele Z Lloydem, zespół Bio-D każdego dnia pracuje nad kontynuacją spuścizny Michaele, tworząc produkty, które cechują się skutecznością i bezpiecznym wpływem na człowieka i środowisko.

Bezpieczne produkty, które nie szkodzą środowisku – wartości Bio d

Wszystkie produkty marki Bio-D produkowane są w Wielkiej Brytanii. Firma posiada pełną identyfikowalność wszystkich stosowanych przez nią składników, w związku z czym ma ona pewność, że pochodzą one z ekologicznych i pewnych źródeł. Bezkompromisowe standardy Bio-D zostały docenione, a firma zdobyła wiele nagród na przestrzeni ostatnich lat, a marka cieszy się poparciem ze strony Cruelty Free International, The Vegan Society oraz Allergy UK.

Bio D jest także jedyną ekologiczną firmą sprzątającą, której produkty spełniają standardy komercjalnego przygotowywania żywności, znane również pod nazwą BSEN1276. Nie brzmi to zbyt ekscytująco, gdy jest to tak ujęte, jednak oznacza to, iż produkty Bio D nadają się do zastosowania w najbardziej wymagających kuchniach.

Bio-D bardzo zależy na składzie produktów, jak również na prawidłowej, bezpiecznej strukturze opakowań. Od zawsze firma stosowała minimalne opakowania, które nadają się do recyklingu. Obecnie do oferty wprowadzone zostały pojemniki wykonane w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu. Materiały te pochodzą z zużytych plastikowych butelek, które w przeciwnym razie trafiłyby na wysypisko. Można również zauważyć, iż opakowanie ma nieco niejednorodny odcień, który zmienia się w zależności od składu różnych tworzyw sztucznych, które wchodzą w skład mieszanki - jest to szczegół, który wyróżnia markę Bio-D na tle konkurencji.

Marka Bio D oferuje stacje napełniania, które ograniczają ilość odpadów do minimum. Jednak w przypadku braku możliwości wykorzystania pojemników od Bio D, opakowanie z recyklingu można ponownie poddać recyklingowi. Marka ma dość bycia świadkiem niszczycielskiego wpływu plastiku, który tkwi w oceanach i negatywnie wpływa na przyrodę, jak również oddziaływań żrących chemikaliów czyszczących, które zanieczyszczają rzeki i morza oraz wywierają niekorzystny wpływ na nasze środowisko naturalne.

Szkodliwe substancje, których NIE znajdziesz w produktach od Bio D

Firma Bio-D dba zarówno o jakość swoich produktów, jak i o ich bezpieczny wpływ na środowisko. W związku z powyższym, środki od Bio D NIE zawierają w składzie:

  • Plastyfikatorów chemicznych – są one bardzo często dodawane do mydeł, aby były łatwiejsze w obróbce mechanicznej.
  • Formaldehydów - służy do przedłużania żywotności produktu.
  • Gliceryny – jej zwierzęcy odpowiednik jest pozyskiwany z wytopionych tusz martwych zwierząt.
  • Łoju sodu – również powstaje z wytopionego tłuszczu martwych zwierząt.
  • Barwników syntetycznych - sprawiają, że produkty są bardziej atrakcyjne wizualnie.
  • Perfum syntetycznych – tanie zamienniki naturalnych olejków i esencji.
  • Dwutlenku tytanu – barwnik, który powoduje zanieczyszczenie cieków wodnych.
  • Banzizotiazolinonu – może prowadzić do podrażnień skóry i alergicznego zapalenia skóry.
  • Ftalanainy – stabilizują syntetyczne zapachy.
  • Fosforanów – zmiękczają wodę i poprawiają czyszczenie, mogą jednak stymulować nadmierny wzrost glonów w wodach.

Poza wyżej wymienionymi składnikami, produkty Bio-D nie zawierają także: enzymów, kwasu wersetowego, rozjaśniaczy optycznych, mocznika, wosku, metyloizotiazolinonu, trójglicerydów, triclosanu, wybielaczy na bazie chloru i GMO.